MojAndroid

YouTube Premium informuje používateľov s pôvodnými účtami, že od januára budú musieť začať platiť nové ceny za službu. Robí tak pol roka po tom, ako oficiálne zdražovali predplatné služby. Tí, ktorí sa tak doteraz vyšším cenám úspešne vyhýbali, budú po novom musieť platiť viac, informuje AndroidAuthority.

Podľa správy od 9to5Google YouTube posielal e-maily používateľom, ktorí stále platia staré ceny za predplatné Premium. Informoval v nich, že zvýšené tarify začnú platiť od budúceho mesiaca.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

V júli YouTube zvýšil ceny Premium v USA. V čase zvýšenia cien dal YouTube pôvodným predplatiteľom – tým, ktorí prišli z Google Play Music a YouTube Red (predchodcovia platformy) – čas do decembra, kým by sa na nich začnú vzťahovať nové ceny. Zdá sa, že aj pre týchto používateľov už nastal čas a čoskoro budú musieť začať platiť najnovšie ceny za YouTube Premium.

Výrazné zdražovanie čaká viacerých používateľov

Individuálne predplatné YouTube Premium teraz stojí 13,99 dolárov (13 €) mesačne, čo je nárast z predjúlovej ceny 11,99 dolárov (11 €) mesačne. Takže pôvodní používatelia, ktorí platili 7,99 (7,43 €) alebo 9,99 dolárov (9,29 €) mesačne, budú musieť začať od januára platiť plných 13,99 dolárov mesačne za predplatné Premium.

Ročný plán YouTube Premium stojí 139,99 dolárov, takže ročným predplatným ušetríte približne 27 dolárov v porovnaní s mesačným platbami. Možnosťou obísť platenie takto “vysokých” súm je aj zaobstaranie si VPN. Pomocou VPN sa dokážete prihlásiť do služby z iných krajín, pre ktoré platia nižšie sadzby. Napríklad v takej Indii stojí Premium účet 1,67 dolárov (1,55 €) na mesiac.

Náš tip
Je toto dátum predstavenie nových HONOR Magic Flip smartfónov?

8.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+