MojAndroid

Služba YouTube konečne vypočula priania používateľov a zaviedla dlho požadovanú funkciu – počítadlo sledovanosti a “páči sa mi to” videí v reálnom čase. Podľa portálu AndroidCentral to používateľom uľahčuje sledovanie popularity videa v priebehu jeho aktívneho sledovania.

Novinka má aj svojich odporcov

Platforma YouTube doteraz tieto informácie zobrazovala s oneskorením, ale teraz sa tieto údaje budú aktualizovať naživo počas sledovania videa. Obidva ukazovatele majú pri aktualizovaní aj efektnú animáciu. Počítadlá sa navyše aktualizujú aj na pozadí. Keď napríklad prepnete inú kartu alebo aplikáciu a vrátite sa späť na YouTube, uvidíte už aktualizované počty.

YouTube
Realtime počítadlo | Zdroj: AndroidCentral.com

Google nové počítadlo oznámil už v októbri spoločne s množstvom ďalších funkcií. Má však jeden háčik – počítanie v reálnom čase sa týka výhradne novo nahraných videí v prvých 24 hodinách. Ak si teda prezeráte videá staršie ako jeden deň, reálnych čísel sa nedočkáte. Niektorí používatelia na sociálnej sieti Reddit však na novú funkciu reagujú negatívne a označujú ju za rušivú.

Napriek tomu, že YouTube nemá tlačidlo vypnutia animácie, tak niektorí technicky zdatní používatelia už prišli na spôsob, ako ju vypnúť. Platforma zároveň už experimentuje s niektorými AI funkciami pre predplatiteľov Premium. Napríklad testuje funkciu „Opýtať sa“, ktorá pod videami odpovedá na vaše otázky a navrhuje podobný obsah. 

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Nay Android Roka 2023: Pozvi priateľov a získaj extra výhry
6.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+