MojAndroid

Často sa na našom portáli venujeme tomu, ako sa používanie našich smartfónov uberá cestou gest a jednoduchšieho ovládania. Mnohé aplikácie už prešli na tento spôsob ovládania a len čas ukáže, koľko to potrvá ostatným. Podľa najnovších informácií sa medzi gestami-ovládateľnými aplikáciami zjaví aj YouTube.

Prirodzenejšie ovládanie znamená dlhší čas

Určite je veľká pravda, že sme často leniví a je pre nás pohodlnejšie robiť veci tak jednoducho, ako sa len dá. Chytrí vývojári si to určite už všimli a veľa vecí v našich aplikáciách je oveľa jednoduchších, než zvykli byť. A práve gestá sú jedným z prostriedkov postupného uľahčovania vecí. Čo to však znamená pre vývojárov je, že to môžu využiť na viac reklám, keďže ľudia v aplikácii zostanú dlhší čas.

YouTube žije z reklamy a ovládanie aplikácie gestami by mohlo priniesť lepšie štatistiky sledovania
YouTube žije z reklamy a ovládanie aplikácie gestami by mohlo priniesť lepšie štatistiky sledovania

YouTube nie je žiadnou výnimkou. Drvivá väčšina jeho tvorcov žije z reklamy, takže čím viac jej tam je, tým viac tvorcov má YouTube a tým viac z toho celé zarába. Nasadenie ovládania gestami je teda výborný krok. Prepínanie nasledujúcich a predchádzajúcich videí pôjde teraz jednoduchým potiahnutím do strany. Budete tak môcť ako používatelia objaviť viac kanálov a predpokladá sa, že strávite pozeraním videí ešte viac času.

Na Android už čoskoro

Hoci používatelia operačného systému iOS si už môžu nainštalovať aktualizáciu, my s Androidom si musíme ešte nejaký ten čas počkať. Hoci vedenie YouTube neupresnilo, kedy sa aktualizácia dostane aj do Obchodu Play, malo by to byť už čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
V prehliadači Chrome pre Android pribudne ovládanie gestami
Náš tip
YouTube po novom podporuje prehrávanie videí v rýchlosti 1.75x
17.1.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+