MojAndroid

Smartfóny, hlavne ich displeje sa stále zväčšujú. Výrobcovia do nich nasadzujú panely s pomerom strán 18:9 a ešte širokouhlejším. V niektorých prípadoch je veľmi obtiažne dostať sa prstom na ktorúkoľvek časť displeja. Výrobcovia preto vymýšľajú nové a nové možnosti ovládania smartfónov gestami. Mnoho z týchto riešení sa ujalo a dokáže plne nahradiť štandardné 3 tlačidlá, ktoré slúžia na ovládanie systému.

Jednoduchšia a intuitívnejšia navigácia

Google v prehliadači Chrome pre Android testuje navigáciu gestami. Nejedná sa však o celý systém, ale len o históriu. Používatelia tak budú môcť v histórii “swajpovať” a prechádzať ju oveľa pohodlnejšie. Momentálne najpoužívanejší prehliadač na Androide o chvíľu dovolí používateľom pre krok dopredu a dozadu využiť spomínané gestá. Na predchádzajúcu stránku sa vrátite posunutím prsta zľava doprava, na nasledujúcu opačne – sprava doľava. Táto funkcia sa nachádza napríklad v operačných systémoch Chrome OS či Mac OS už dlhšiu dobu a používatelia sú s ňou spokojní. Z desktopov by sa tak mala funkcia o chvíľu dostať aj do smartfónov.

Pridaním týchto dvoch jednoduchých gest umožní Google používať prehliadač ešte o niečo jednoduchšie, intuitívnejšie a hlavne rýchlejšie. Prvá verzia aplikácie, ktorá funkciu dostane je k dispozícii na stiahnutie v tomto odkaze. Jedná sa o testovaciu verziu prehliadača Chrome a môže obsahovať viacero chýb. Za vyskúšanie stojí, no ako náhradu stabilného prehliadača ju neodporúčame.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Chrome zintenzívňuje boj proti podvodným reklamám – potrestá kompletné stránky
Náš tip
Prehliadač Google Chrome oslavuje 10 rokov, prináša nové funkcie
Náš tip
Project Stream: Prostredníctvom Google Chrome budeme môcť hrať high-end hry

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+