MojAndroid

Zaujímalo vás niekedy, čo hovoria komentáre napísane v jazyku, ktorému nerozumiete? Kým sociálne siete Facebook a Instagram ponúkajú možnosť nechať si preložiť komentáre priamo v aplikácií, na jednej veľkej platforme takáto funkcia dlho chýbala. Reč je o streamovacej službe z dielne Googlu, YouTube. To sa však v týchto dňoch mení a teraz už môžete ľahko zistiť, čo hovoria cudzojazyčné komentáre pod videami aj bez použitia inej aplikácie. O novinke informuje portál Android Police.

Novinka v službe YouTube funguje s viac ako 100 jazykmi

Používatelia mobilnej aplikácie služby si odteraz môžu nechať preložiť akýkoľvek komentár, ktorý nie je napísaný v ich rodnom jazyku. Možnosť preložiť komentár nájdete na konci textu, tesne nad tlačidlami Páči a Nepáči sa mi to. Opätovným klepnutím zobrazíte text v pôvodnom jazyku. Novinka momentálne funguje s viac ako sto jazykmi.

YouTube možnosť preložiť komentáre
Foto: AndroidPolice.com

Niektorí používatelia si funkciu mohli všimnúť už skôr, keď bola beta testovaná predplatiteľmi YouTube Premium v auguste. Pred niekoľkými dňami sa začala objavovať vo finálnej podobe aj ostatným používateľom až napokon YouTube oznámil spustenie funkcie pre všetkých prostredníctvom príspevku na Twitteri.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Google dostal pokutu 150 miliónov eur kvôli obmedzovaniu výrobcov
15.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+