MojAndroid

YouTube tvrdo zakročil voči blokovačom reklám. Ak ho používate aj vy, prehrávanie videí nebude možné. Čitatelia nám hlásia, že novinka prišla aj na Slovensko. Zatiaľ to vyzerá tak, že blokovaný nie je každý používateľ, no to je len otázkou času.

Používatelia však hovoria, že stále vedia blokovanie obísť. Napríklad vypnutím AdBlocku a po načítaní videa jeho zapnutím. Existujú však aj iné spôsoby, stačí trochu pohľadať po internete. Tým najjednoduchším je samozrejme zaplatiť si Premium, v rámci ktorého dostanete aj predplatné YouTube Music. Na Slovensku stojí YouTube Premium 7,19 € mesačne.

YouTube trestá používateľov AdBlocku: Po 3 videách sa prehrávanie zastaví úplne

Najväčšia video streamovacia služba na svete onedlho zavedie absolútny zákaz používania blokovačov reklám. O tom, že sa tak stane, sme už vedeli nejaký ten čas. Momentálne prebiehajú testovacie fázy. Ak budete chcieť sledovať YouTube bez reklám, budete si musieť zaplatiť predplatné, AdBlock vám už nepomôže.

Najnovšie dostávajú používatelia, ktorí blokujú reklamy, nové upozornenie. Platforma im dovolí pozrieť si tri videá a koniec. Ďalšie sa už jednoducho nespustí vôbec. Viacerí sa na to už sťažujú aj na sociálnych sieťach.

Takto vyzerá upozornenie od YouTube
Zdroj: X (používateľ Titanhunter143)

YouTube používateľom s blokovačmi reklám informuje o tom, že práve reklamy pomáhajú tomu, aby mohla platforma fungovať. Ak reklamy nechcú, k dispozícii je predplatné YouTube Premium, ktoré na Slovensku momentálne stojí 7,19 € mesačne. Ak si predplatné chcete vyskúšať, prvý mesiac je úplne zdarma.

Dostali ste už podobné upozornenie aj vy? Ak áno, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Používate AdBlock na YouTube? Pripravte sa na zmeny, ktoré vás nepotešia

15.8.2023

YouTube je najväčšia platforma na zdieľanie videí na svete a momentálne bojuje s používateľmi, ktorí pri ich prehrávání používajú nástroje na blokovanie reklám. Tie na platforme neustále pribúdajú. Zatiaľ čo niekedy sme mali jednu reklamu na začiatku videa, teraz sú tam bežne dve, dokonca nepreskočiteľné. Nehovoriac o reklamách v rámci videa. AdBlock je preto veľmi efektívnym riešením, ako sledovať videá bez prerušovania reklamami. Navyše ide o riešenie, ktoré je úplne zdarma.

Nemali by ste prehliadnuť:

To sa samozrejme YouTubu nepáči, pretože službe unikajú peniaze pomedzi prsty. A preto s tým začala bojovať. Ideálnym biznis riešením je nechať si zobrazovať reklamy, ešte lepšie je YouTube si predplatiť. A presne do tohto chce služba používateľov donútiť. Testuje nové nástroje, ako by to mohlo fungovať.

Používate AdBlock? Pripravte sa na nepríjemnosti

Používatelia s AdBlockom sa budú musieť pripraviť na to, že sa im začnú zobrazovať vyskakovacie okná s časovačom, ktorý ich informuje o tom, kedy sa prehrá ďalšia reklama. Nechýba ani informácia o tom, že blokovanie reklám na platforme povolené nie je. Po skončení odpočítavania bude používateľ musieť vykonať nejakú akciu na to, aby sa video prehrávalo ďalej. Reklama sa síce nezobrazí, no prehrávanie sa pozastaví.

YouTube titulka
YouTube na telefóne

YouTube túto novinku testuje na malom množstve používateľov a zatiaľ je málo pravdepodobné, že sa to týka aj vás. Avšak do budúcna môžeme predpokladať, že sa to rozšíri na všetkých. Ak testovanie dopadne dobre.

O tom, že video platforma bojuje proti blokovaniu reklám, sme informovali už v máji tohto roka. Najjednoduchším riešením je predplatiť si Premium, ktorý na Slovensku momentálne stojí 7,19 € mesačne, pričom prvý mesiac je predplatné zdarma.

Náš tip
YouTube prichádza s kvalitnejšími videami na Android. Musíte splniť jednu podmienku

2.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+