MojAndroid

Aktualizácie systému alebo aplikácií nemusia priniesť len vylepšenia, ale niekedy aj problémy. Týka sa to aj aktualizácie platformy Android Auto, ktorá podľa portálu AutoEvolution spôsobí problémy s Google Asistentom.

Google Asistent má problém s čítaním správ

Paradoxom je, že Google asistent je jednou z najdôležitejších aplikácií v Android Auto. Podstatou tejto platformy je totiž prinútiť vodičov sústrediť sa na cestu a nesiahať na smartfón, v čom pomáha práva Google Asistent. Vďaka nemu môžu používatelia ovládať funkcie smartfónu hlasom a nemusia sa pritom pozerať na displej.

Opel Mokka-e Android Auto
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Bohužiaľ v posledných aktualizáciách má Google Asistent problémy s čítaním správ. Používatelia na oficiálnych fórach spoločnosti Google tvrdia, že Google Asistent číta iba prvú slabiku správy a potom sa vás opýta, či chcete na správu odpovedať. Navyše problém s čítaním správa nie je obmedzený len SMS správy, ale týka sa aj komunikačných aplikácií typu WhatsApp.

Problém nie je ani obmedzený ani konkrétnu značku automobilu alebo smartfónu. Je jedno, či používate smartfón od Samsungu alebo Google Pixel s čistým Androidom, Android Auto neprečíta správy ani z neho. Problémy s Google Asistentom sú hlásené od verzie Android Auto 9.9 a neboli vyriešené ani v poslednej verzii Android Auto 10.1.

S aktualizáciou radšej vyčkajte

Pokiaľ ste na tieto verzie ešte Android Auto neaktualizovali, tak by ste možno mali počkať, kým spoločnosť Google nevydá verzie, ktorá problém opraví. Kedy sa tak stane, ale nie je známe, pretože spoločnosť sa zatiaľ ku kauze nevyjadrila. Navyše majitelia automobilov značky BMW hlásia problémy s head-up displejom pri spustení Waze na Android Auto po jeho nedávnej aktualizácii.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
Náš tip
Nevyšlo to. Chcel prepašovať 68 telefónov, mal ich pripevnené na tele
9.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+