MojAndroid

V automobiloch býva množstvo vecí, ktoré sa môžu pokaziť, či už ide motor, spojku alebo poruchy senzorov. Chyba a poruchy sa bohužiaľ nevyhýbajú ani systému Android Auto, ktorý je už štandardom pre množstvo nových automobilov. Tú najnovšiu teraz popísal portál AndroidPolice.

Chyba súvisí s ovládaním Google Asistenta a postihuje používateľ smartfónov so systémom Android 13

Najnovšia chyba trápi niektorých používateľov pri pokuse o prístup ku Google Asistentovi. Asistent v automatickom režime už nedokáže reagovať na prebudenie  pomocou zvolania „Hej Google“. Prebudí sa, keď je hlasový vstup spustený cez rozhranie na obrazovke alebo stlačením hardvérového tlačidla. Naďalej však nereaguje na hlasové pokyny a používatelia sa často stretávajú s čiernou obrazovkou.

Opel Mokka-e Android Auto
Chyba postihuje majiteľov smartfónov so systémom Android 13 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Postihnutých používateľov spojuje jedna spoločná vec. Chyba sa totiž týka hlavne smartfónov, ktoré boli inovované na novú verziu systému Android 13. Spoločnosť Google si je vedomá problému, ale hoci problém pretrváva už niekoľko týždňov, stále nie je k dispozícii žiadna oficiálna oprava. Zatiaľ odporúča pokúsiť sa odinštalovať poslednú aktualizáciu Asistenta a potom vypnúť automatické aktualizácie.

Aj keď to nie je ideálne riešenie, môže to byť momentálne najlepšia voľba. Portál 9to5Google navyše upozornil na ďalší novo identifikovaný problém Android  Auto.  Zdá, že prevod textu na reč pri prijímaní správ taktiež nefunguje. Či tieto dva problémy súvisiace s hlasom spolu súvisia alebo nie, zatiaľ nebolo potvrdené. Spoločnosť Google ich však bude musieť vyriešiť, čo najskôr aktualizáciou softvéru.

Náš tip
LG predstaví revolučný modul fotoaparátu s pohyblivým optickým zoomom

1.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+