MojAndroid

Platforma YouTube začína bojovať proti používateľom, ktorí sledujú videá s pomocou rôznych doplnkov blokujúcich reklamy. Vyzerá to tak, že ak patríte medzi nich, onedlho nebude prehrávanie videí s AdBlockom možné. Téme sa venoval portál ign.com.

Platforma už testuje nový nástroj, ktorý má zabezpečiť, aby sa video s AdBlockom jednoducho neprehralo. Zobrazí sa hláška, ktorá používateľa informuje o tom, že blokovanie reklám nie je povolené a ponúkne predplatné YouTube Premium, ktoré je bez reklám. Túto hlášku uvidel používateľ Redditu s menom Sazk100, ktorý sa o ňu podelil s ostatnými používateľmi.

youtube reklamy adblock

Služba sa zatiaľ oficiálne k tejto veci nevyjadrila. Zatiaľ to vyzerá tak, že funkcionalita je len vo fáze testovania. Čas ukáže, či a kedy bude používanie AdBlock na YouTube zakázané plošne. Dôvod je celkom logický, platforme kvôli používateľom s AdBlockom utekajú peniaze z reklamy.

Reklamy doslova všade

YouTube v poslednom čase poriadne pridal na reklamách. Niekdy bola reklama len pred spustením videa a hotovo. Dnes máme reklamy nielen vo videách, ale aj pred nimi. Často dokonca dve, pričom aspoň jedna z nich nie je preskočiteľná. Používatelia, ktorí nemajú službu predplatenú, sa v konečnom dôsledku porezajú na množstvo reklám, ktoré nechcú. A preto to riešia pomocou softvéru, ktorý dokáže reklamy blokovať.

Riešením je YouTube Premium

Ak nechcete mať na platforme reklamy, najjednoduchším riešením je predplatiť si Premium. To momentálne na Slovensku stojí 7,19 € mesačne. K dispozícii je aj výhodnejšie rodinné predplatné, prípadne predplatné pre študentov, ktoré stojí 4,19 € mesačne.

Predplatitelia Premium automaticky za svoje peniaze získavajú aj predplatné hudobnej streamovacej služby YouTube Music, ktorá už dávnejšie nahradila Google Play Music.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

15.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+