MojAndroid

Značka Yi nie je úplne neznáma. Aj my sme vám v minulosti priniesli recenziu kamery Yi Dash Cam, ktorá patrí do auta. Okrem toho je vo svete ale veľmi populárna aj Yi Action Camera, ktorá je určená na športy a aktívny život a priamo konkuruje GoPro kamerám. Na výstave CES 2017 bola teraz predstavená nová verzia Yi 4K+, ktorá ponúka skutočne fantastickú kvalitu videa.

yi-4k-cam-2

Ako prvá komerčná akčná kamera totiž ponúka možnosť nahrávať 4K video s frekvenciou 60 FPS. To je skutočne noblesa, ktorú nevyužije každý. Ak sa ale aktívne venujete nahrávaniu záberov zo športov či iných častí aktívneho života, možno to využijete. Výsledkom vašej práce totiž nemusí byť 4K video, ale vďaka veľkému rozlíšeniu ho môžete orezať a vytvoriť si klasické 1080p video iba z tej časti, ktorá vám vyhovuje. Samozrejme, 60 FPS je čerešničkou na torte, vďaka čomu je možné robiť skutočne pekné spomalené zábery.

Po technickej stránke ponúka Yi 4K+ čip Ambarella H2 SoC vyrobený 14nm technológiou. Ten má 4 jadrá Cortex-A53 s taktom 1,2 GHz. Kamere nechýba “3D” elektronická stabilizácia obrazu a pripojenie cez USB-C. Zatiaľ nebola zverejnená cena ani dostupnosť novej kamery, no je zrejmé, že bude o čosi drahšia ako klasická akčná kamera Yi. Je ale veľmi pravdepodobné, že stále bude výsledná cena výrazne nižšia ako pri najlepšie vybavených akčných kamerách od GoPro.

Zdroj: GizChina via GSM Arena

7.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+