MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi sa chystá po prvý raz oficiálne na výstavu CES v Las Vegas, ktorá sa tu koná už o pár dní. Nedávno zároveň ohlásila, že tu plánuje predstaviť aj nejaký zbrusu nový produkt. Zrejme sa však dočkáme hneď dvoch noviniek od Xiaomi, pretože čínska spoločnosť práve zverejnila, že na trh chystá nového drona Yi Erida a akčnú kameru Yi 4K+. Yi Erida nebude prvý dron, ktorý Xiaomi vydá. Ako sme informovali ešte v máji, na trh už priniesli dron s názvom Mi Drone. Rovnako je to aj s akčnou kamerou. Poznáme už Yi alebo Yi 4K. Novinka Yi 4K+ je však vylepšeným modelom Yi 4K a dokáže nakrúcať 4K video pri 60 fps. Tým sa zatiaľ nemôže chváliť žiadna dostupná akčná kamera. Nuž a na jedno nabitie má Yi 4K+ nakrúcať 2 hodiny.

Dron Yi Erida, ktorý bude niesť Yi 4k+ kameru, sa udrží vo vzduchu asi 40 minút a bude lietať maximálnou rýchlosťou 120 km/h pomocou 3 rotorov. Yi Erida sa tiež bude tešiť vylepšenému systému radarov a senzorov, manuálnemu ovládaniu kamery a samozrejme, bude sa ať ovládať cez aplikáciu. Xiaomi tvrdí, že klasické ovládače sú minulosťou. Dron má byť vybavený aj gimbalom, aby sa počas letu zaistila vyššia stabilita videí. CES 2017 je za dverami a opäť sa máme na čo tešiť.

Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+