MojAndroid

Xiaomi v tichosti predstavil svoju novú akčnú kameru Yi. Tá, ako sme už aj avízovali v predchádzajúcich článkoch, ponúka vo svojej cenovej kategórii nadštandardnú výbavu. Dokáže natáčať 4K video, má farebný dotykový displej, pokročilú stabilizáciu obrazu, ako aj nový snímač a kvalitnejšiu optiku. Pri priamom porovnaní špecifikácií je dokonca v mnohých smeroch lepšia ako GoPro Hero4 Black.

yicamera_3

Yi kamera druhej generácie má optiku zloženú zo siedmich elementov a ponúka 155° šírku záberu. Snímač pochádza od Sony a má modelové označenie IMX377, jeho rozlíšenie je 12 Mpix, čo by pre potreby fotografov malo postačovať. Čo je však v prípade akčných kamier dôležitejšie je schopnosť natáčať video a v tomto smere Yi Action Camera 4K skutočne exceluje. Ako už z jej názvu vyplýva, dokáže natáčať video v rozlíšení 4K, a to pri snímkovacej frekvencii 30FPS. Okrem toho budete s touto kamerou schopní nakrúcať aj Full HD video s rýchlosťou 60 alebo 120 FPS, prípadne HD video s 240 FPS. Video bude aj vďaka prítomnosti 6-osej elektronickej stabilizácie maximálne stabilné. Spomalené snímky sa navyše dajú vytvárať priamo v kamere a nemusia prechádzať ďalšími úpravami.

Novinka má oproti predošlej generácii aj väčšiu batériu. Jej kapacita narástla z 1100 na 1400 mAh a výrobca tvrdí, že pri natáčaní 4K videa udrží kameru v chode po dobu až 2 hodín. Ovládanie kamery má uľahčiť 2,19-palcový dotykový displej so slušnou hustotou pixelov 330 PPI. Chránený je odolným sklom Gorilla Glass, takže odolá aj prípadnému drsnejšiemu zaobchádzaniu. Ďalšie parametre zahŕňajú prítomnosť technológií WiFi, Bluetooth a konektorov microUSB či microHDMI.

Asi najzaujímavejšou je v prípade novej kamery Yi jej cena. Tá sa v predpredaji dá kúpiť už od 200 eur. Po spustení oficiálne predaja, pravdepodobne niekedy v priebehu budúceho mesiaca, by sa mala zvýšiť na približne 250 eur.

Zdroj: thesolutionshop, gizmochina

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+