MojAndroid

Výstava CES 2017 štartuje v Las Vegas až po Novom roku, no niektorí výrobcovia už teraz predstavujú zariadenia, ktoré prvýkrát ukážu svetu práve na konferencii v USA. Podobne postupuje aj spoločnosť LG, ktorá predstavila hneď niekoľko nových smartfónov strednej a nižšej triedy.

lg-k-2016

LG Stylus 3

Najzaujímavejším z nich je LG Stylus 3. Ide o už o tretiu generáciu smartfónov strednej triedy s podporou vlastného stylusu. Ten má priemer 1,8 mm a v ruke by mal pôsobiť prirodzene. Samotný telefón ponúka 5,7″ HD displej, procesor MediaTek MT6750, 3 GB RAM, 13 MP hlavný a 8 MP predný fotoaparát a slušnú batériu s kapacitou 3 200 mAh. Nechýba skener odtlačkov prstov a predinštalovaným systémom je v tomto prípade nový Android 7.0 Nougat.

LG série K

Okrem svojho tabletofónu s podporou stylusu LG predstavilo aj štyri dostupné zariadenia nižšej triedy. Tie majú za úlohu reprezentovať ikonické funkcie vlajkových lodí výrobcu v oveľa dostupnejšej triede zariadení. LG K10 ponúka 120° selfie fotoaparát či skener odtlačkov prstov. Nechýba operačný systém Android Nougat, kovový rám U-frame či 2.D Arc Glass zahnuté sklo na displeji. LG K8 má 5″ displej, Android 7.0 Nougat, 13 MP hlavný a 5 MP predný fotoaparát a 1,5 GB RAM. LG K4 a K3 sú slabšie vybavené zariadenia s 5″, resp. 4,5″ FWVGA displejom, Androidom Marshmallow, úspornými procesormi, 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Je preto pravdepodobné, že pôjde o extrémne dostupné zariadenia. Na informácie týkajúce sa ceny a dostupnosti všetkých týchto modelov si ale budeme zrejme musieť počkať až do výstavy CES 2017.

Zdroj: LG Newsroom via pocketnow

22.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+