MojAndroid

Prvý produkt, ktorý spoločnosť Xiaomi uviedla na trh pri vzniku v roku 2010, bola nadstavba MIUI. Čínsky výrobca je pre svoju legendárnu nadstavbu známy aj o 10 rokov neskôr, ale bohužiaľ z nesprávnych dôvodov. Veľa používateľov si dnes MIUI spája s množstvom softvérových chýb a problémami s výkonom. Na druhú stranu, sú tu aj používatelia, ktorí na ňu nedajú dopustiť. Podľa portálu Gizmochina sa Xiaomi snaží problém vyriešiť a zachrániť tak svoju reputáciu pred vydaním MIUI 13.

Xiaomi bude riešiť chyby nahlásené používateľmi

Produktový riaditeľ spoločnosti Xiaomi, ktorý je zároveň generálnym manažérom MIUI Experience, oficiálne oznámil, že pred viac ako týždňom založil výbor s názvom „MIUI Pioneer Group“. Jeho členovia budú zodpovední za riešenie všetkých druhov problémov, s ktorými sa používatelia MIUI stretávajú.

Aj keď tento krok neznie ako nič mimoriadne, pre Xiaomi je to veľký krok vpred. Čínsky výrobca prináša na trh kvalitné a cenovo dostupné smartfóny a softvérové chyby v nadstavbe MIUI kazia zážitok z ich používania. Niektorých používateľov to dokonca môže odrádzať.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Xiaomi Mi 11 Lite 5G | Foto: Redakcia


Na svojich nadstavbách zapracovala aj konkurencia

Svoje nadstavby vylepšujú aj konkurenti OPPO a Vivo, ktorí sa snažia zaujať aj v iných regiónoch. Niektorí používatelia dokonca tvrdia, že nadstavba ColorOS sa stala jednou z najlepších. Zatiaľ čo nová verzia nadstavby Funtouch OS od spoločnosti Vivo je oveľa lepšia ako tie predchádzajúce.

Naopak, spoločnosť Samsung už má vybudovanú kvalitnú nadstavbu pre svoje zariadenia a teraz používateľov láka na dlhú podporu. Pre väčšinu svojich zariadení ponúka tri aktualizácie systému a minimálne štyri roky bezpečnostných aktualizácií .

Náš tip
Xiaomi: Máte problém so senzorom priblíženia? Vyplňte dotazník

17.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+