MojAndroid

Spoločnosť Vivo prináša na trh každoročne množstvo zaujímavých modelov a čoraz viac sa dostáva do povedomia zákazníkov po celom svete. Tentokrát sa k jej smartfónu žiaľ viaže jedna nemilá udalosť, na základe ktorej podľa informácií zverejnených na webe economictimes.indiatimes.com, embargujú Hong Kongské aerolinky dodávku smartfónu od už spomínanej spoločnosti.

Jedna zásielka modelu Vivo Y20 začala horieť na letisku

V roku 2016, predstavila spoločnosť Samsung model Galaxy Note 7. Zaujímavý smartfón, s na tú dobu špičkovými parametrami a funkciami, ktorý po istom čase začal mať problémy s vybuchujúcou batériou v dôsledku jeho prehriatia.

Podobnému problému teraz čelí aj spoločnosť Vivo, so svojim modelom Y20. Ten, v sobotu 10. apríla, začal z neznámych príčin horieť na letisku v Hong Kongu. Kvôli tejto udalosti, bolo prijímanie zásielok tohto smartfónu odmietnuté. Rovnako bola odmietnutá preprava všetkých ostatých modelov spoločnosti Vivo.

Vivo NEX 3S 5G titulka
Vivo NEX 3S 5G | Zdroj: vivo.com

Ak budú zásielky odmietať aj iné letecké spoločnosti, môže to výrazne poškodiť imidž výrobcu, ktorý je zároveň aj hlavným sponzorom IPL (Indian Premier League), profesionálnej kriketovej ligy v Indii.

Nakoľko sa spoločnosť k udalosti oficiálne nevyjadrila, všetky detaily a príčina požiaru zostávajú nejasné. Je taktiež otázne, či sa embargo vzťahuje aj na dodávanie samostatných komponentov od tohto výrobcu.

Náš tip
Obchod APKPure Store po útoku hackerov šíril malvér

 

12.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+