MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi sa v posledných rokoch preslávila najmä svojimi cenovo dostupnými smartfónmi. Firma do zariadení vytvorila vlastnú nadstavbu na Android s názvom MIUI. Tento systém ponúka mnoho užitočných aplikácií, úprav a funkcií. Portál Xiaomiui zverejnil bližšie informácie ohľadom funkcie, o ktorej ste možno doteraz nepočuli.

Ako funguje užitočná funkcia pre MIUI?

Redaktori zo zdroja sa zamerali na funkciu optimalizácie MIUI. Tá umožňuje plynulejšie načítavanie aplikácií, ich dát a takýmto spôsobom zrýchľuje chod celého systému a zariadenia.

Po zapnutí optimalizácie sa pre aplikácie automaticky aktivujú nastavenia, ktoré upravili samotní vývojári od Xiaomi. Funguje to podobne ako úpravy pre najnovšie verzie Androidu, kde smartfón automaticky vypína nedávno použité aplikácie, a vďaka tomu nezaťažuje RAM. Optimalizácia týmto vypínaním aplikácií dokonca šetrí aj spotrebu energie a predlžuje výdrž batérie.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Optimalizácia má v prvom rade za úlohu zrýchliť chod zariadenia, no občas môže spôsobiť aj komplikácie. Funkcia nespolupracuje s niektorými aplikáciami z obchodu Google Play. Preto sa odporúča vypnúť optimalizáciu v prípade, že používate veľa aplikácií od Googlu. Problémy sa vyskytujú aj pri používaní stiahnutej MIUI ROM.

Pri zapnutej optimalizácií nie je možné nainštalovať alternatívne launchery, ako napríklad Nova, Apex a podobne. Zapnutie funkcie môže spôsobovať aj občasné vypínanie prehrávača hudby, zlé synchronizovanie dát pre aplikácie na zmenu pozadia alebo občasné sekanie prehliadačov a stránok.

V prípade, že sa vám stávajú niektoré z spomenutých problémov, určite odporúčame skontrolovať spomínanú funkcionalitu. Na spustenie a vypnutie optimalizácie vám stačí postupovať podľa nasledujúcich štyroch krokov.

  1. Otvorte Nastavenia
  2. Nájdite ikonku Ďalšie nastavenia 
  3. Ťuknite na okno Možnosti pre vývojárov 
  4. Zapnite/vypnite funkciu Zapnúť optimalizáciu MIUI

Po zapnutí/vypnutí by sa vám malo zobraziť okno, ktoré vás dodatočne upozorní na problémy, ktoré sme si vyššie vymenovali. Ak máte skúsenosti s optimalizáciou MIUI, napíšte nám, ako ste s touto funkciou spokojní dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Testujeme vivo X80 Pro so so skvelou výbavou a TOP fotoaparátmi | Pýtajte sa

22.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+