MojAndroid

Xiaomi sa v poslednom období naozaj darí. Na Slovensku predáva veľké množstvo smartfónov, no v ponuke má výrobca aj iné zaujímavé zariadenia. Či už ide o inteligentnú domácnosť, vysávače, smart hodinky, ale aj iné, nemenej zaujímavé zariadenia.

Výrobca nás nedávno zobral do Chorvátska, kde sme sa zúčastnili Slovenských firemných hier 2022. Pri tejto príležitosti nám síce nič nové neukázal, no pochválil sa svojím portfóliom. Najzaujímavejšou novinkou je, že onedlho na slovenský trh príde nedávno predstavený inteligentný náramok Xiaomi Band 7.

Smartfóny

Práve smartfóny tvoria naväčšiu časť predajov čínskeho výrobcu. Nedávno boli predstavené najnovšie vlajkové lode radu Xiaomi 12. Séria sa skladá z troch modelov, ktoré ponúkajú atraktívny dizajn, špičkové parametre, vysoký výkon a kvalitné fotoaparáty. Smartfóny sú už vo voľnom predaji aj na Slovensku.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najaktuálnejšími horúcimi novinkami sú smartfóny z radu Redmi Note 11, do ktorých výrobca vkladá najväčšie nádeje. Ide o cenovo dostupnú strednú triedu so zaujímavou výbavou. Predchodcom sa v predajoch extrémne darilo a s najväčšou pravdepodobnosťou v tomto trende budú pokračovať aj aktuálne novinky.

Redmi Note 11 zadná strana
Redmi Note 11 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Ponúkajú veľmi slušné fotoaparáty, nový hranatejší dizajn a rýchle nabíjanie. Redmi Note 11 Pro dokonca s výkonom až 120 W, takže plné nabitie mu trvá kratšie ako 20 minút.

Elektrické vŕtačky

O šírke produktového portfólia Xiaomi svedčí napríklad aj to, že vyrába aj elektrické vŕtačky. V Chorvátsku sme si mohli naživo pozrieť model Xiaomi bezdrôtová vŕtačka. Ide o AKU vŕtačku a skrutkovač v jednom.

Xiaomi Mi Bezdrôtová vŕtačka
Xiaomi Mi Bezdrôtová vŕtačka | Zdroj: mi-store.sk

Ponúka krútiaci moment až 30 Nm a 1400 otáčok za minútu. Nechýba ani LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálny režim a stav batérie. Batéria má kapacitu 2000 mAh a balenie pozostáva z praktického puzdra a sady vrtákov a bitov.

Mi 80 W bezdrôtový stojan na nabíjanie

V dnešnej dobe už viacerí výrobcovia smartfónov ponúkajú extrémne rýchle bezdrôtové nabíjanie, Xiaomi nie je výnimkou. No nie u všetkých si môžete kúpiť aj originálnu bezdrôtovú nabíjačku priamo na Slovensku.

Mi 80 W bezdrôtový stojan na nabíjanie
Mi 80 W bezdrôtový stojan na nabíjanie | Zdroj: mi.com

Výrobca na svojom webe uvádza, že nabíjačka je kompatibilná so smartfónmi Mi 11 a Mi 11 Ultra, no fungovať by mala aj so Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Súčasťou balenia je nabíjací adaptér s výkonom 120 W.

Smart hodinky a náramky

Aj nositeľné príslušenstvo od Xiaomi sa stalo veľmi obľúbeným. Za spomienku určite stojí legendárna séria náramkov Mi Band, ktorá sa nedávno dočkala už svojej siedmej generácie. A tá onedlho príde aj na slovenský trh.

Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1 | Zdroj: mi.com

V ponuke sú ale aj vydarené smart hodinky. Aktuálnymi novinkami sú Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active. Ponúkajú atraktívny dizajn, kvalitnú konštrukciu, pekný AMOLED displej, meranie SpO2 či teploty pokožky a množstvo športových aktivít.

Vysávače

Xiaomi má na Slovensku v ponuke pomerne slušnú zostavu vysávačov. Nielen robotických, ale aj tyčových. Nás na webe MôjAndroid.sk zaujímajú skôr tie robotické, pretože ich je možné ovládať pomocou smartfónu.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra | Zdroj: mi.com

Najväčšou hviezdou je Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, ktorý sa dodáva s automatickou vyprázdňovacou stanicou. Robot je vybavený vylepšeným systémom navigovania, dokáže rozpoznávať dokonca aj konkrétne objekty v priestore.

Náš tip
Veľká vec pre smart home. Apple sa oficiálne pripája k štandardu Matter

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+