MojAndroid

Spoločnosť Apple včera na konferencii WWDC predstavila množstvo noviniek. Ide síce o podujatie, ktoré sa venuje prevažne softvérovým novinkám, no predstavené boli aj nové MacBooky s procesorom Apple M2.

Kompatibilná budúcnosť smart home

Významnou novinkou je oznámenie, že HomeKit bude integrovaný v štandarde smart home zariadení s názvom Matter. Na túto skutočnosť upozornil portál xda-developers. Ak už so zariadeniami inteligentnej domácnosti máte nejaké skúsenosti, tak určite viete, že je to pomerne komplikované. Ponuka je neprehľadná a niekedy neviete, čo bude s čím fungovať. Práve Matter má tieto problémy vyriešiť.

Sieťový štandard Matter spoločne certifikoval Apple, Google a Amazon v máji minulého roku. Prvotné oznámenie o tom, že sa na ňom pracuje, pochádza už z roku 2019. Zariadenia využívajúce tento štandard budú medzi sebou plne kompatibilné. Napríklad smart reproduktor sa bude môcť ľahšie pripojiť napríklad so smart televízorom alebo s inými reproduktormi pre vytvorenie viackanálového zvuku.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Apple iPhone 13 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Spoločnosť Google sa na konferencii Google I/O nechala počuť, že štandard by mal byť spustený do konca tohto roka. Očakávalo sa, že Apple sa pripojí neskôr. Práve HomeKit je akýmsi posledným kúskom do skladačky, aby všetko fungovalo tak, ako fungovať má. Prosperovať z toho bude hlavne používateľ, ktorý bude mať všetky svoje zariadenia kompatibilné či už s Google Asistentom, Alexou alebo Siri.

Náš tip
Porovnali sme OPPO Find X5 Pro a Google Pixel 6 Pro. Ktorý fotí lepšie?

7.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+