MojAndroid

Určite si spomínate na článok, v ktorom sme hovorili o sťažnosti istého požívateľa služby Reddit. Tvrdil, že v aplikácii na sledovanie diania z pohľadu kamery od Xiaomi videl zábery z úplne iných snímačov v blízkom či ďalekom okolí. Google sa po dozvedení tejto informácie okamžite rozhodol odpojiť svojho Google asistenta od iných Xiaomi produktov kvôli obrovskej bezpečnostnej diere. Nuž, všetko by už malo byť v úplnom poriadku.

Problém spôsobila chybná aktualizácia

Čínsky gigant sa konečne vyjadril k tejto kontroverznej situácii so slovami, že chyba bola spôsobená aktualizáciou cache. Podľa Android Community bol už problém vyriešený, no služby inteligentnej domácnosti ostanú ešte chvíľu odstavené, dokým sa nevyrieši “koreň” celej nepríjemnosti.

xiaomi mi home security

O čo v krátkosti išlo?

Používateľ bezpečnostných kamier od Xiaomi chcel skontrolovať situáciu v okolí svojho domu, no dočkal sa skutočne strašidelnej situácie. Mnohým by to mohlo pripomenúť hororový film, keď sa pán dočkal pohľadu z cudzieho domu. Čo však zaskočí ešte viac, prístup bol možný aj ku kamerám vo vnútri budov a skontrolovať mohol dokonca aj batoľa v postieľke úplne neznámeho človeka.

Konkrétne sa chyba objavovala v prípade produktu Mi Security Camera Basic 1080p a ako sme už spomínali, žiadne také omyly už snáď nehrozia. Približne 1 044 kusov malo túto bezpečnostnú dieru, pokiaľ bola služba prevádzkovaná cez Google asistenta. Cez appku Mi Home malo prebiehať všetko v poriadku.

Náš tip
Xiaomi má problém: Kamery ukazujú zábery z iných domácností, Google zrušil integráciu Xiaomi Home s Google Home

6.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+