MojAndroid

Akatualizované

Chyba bola spôsobená aktualizáciou Cache a problém bol podľa Xiaomi vyriešený.

Pôvodný čláonk:

Bezpečnostné kamery od Xiaomi majú problém. Podľa najnovších informácií náhodne ukazujú zábery, ktoré nepatria používateľovi. Ide o zábery z iných domácností. Ľudia tak vidia interiér z iných domácností, spiace osoby a podobne. Okamžite na to zareagovala aj spoločnosť Google, ktorá dočasne odrezala integráciu Mi Home od svojho Google Home.

Naše redakčné Xiaomi zariadenia s Google Home zatiaľ bez problémov spolupracujú, takže pravdepodobne nejde o kompletné odrezanie služieb. Kamery bohužiaľ k dispozícii nemáme, takže ich otestovať nemôžeme.

Android Authority informuje, že na tieto problémy sa sťažoval používateľ na sociálnej sieti Reddit. Ten sa štandardne svojho Google Asistenta opýtal, nech mu ukáže, čo vidí jeho kamera. Namiesto toho, aby na displeji videl aktuálnu situáciu u neho doma, zobrazili sa mu čudné obrázky a živé video, ktoré nepochádzalo z jeho domácnosti. K situácii sa Google oficiálne vyjadril takto:

“Sme si vedomí tohto problému a už sme kontaktovali zástupcov spoločnosti Xiaomi. Spoločne pracujeme na odstránení problému. O oprave budeme informovať.”

Momentálne nie je známe, kde presne sa stala chyba. Google dodáva, že je už “o krok napred”. Čo konkrétne to v tomto prípade znamená, zatiaľ nevieme. Vieme len to, že ak sa na displeji smartfónu zobrazujú zábery z inej domácnosti, určite to neveští nič dobré.

Xiaomi kamery Google Home
Zdroj fotografie: Android Police

Redaktori z Android Police potvrdili, že prístup Xiaomi Home ku Google Home je zamietnutý. Pri pokuse o zobrazenie aktuálnej situácie v domácnosti sa na Google Home zariadení zobrazí informácia, že to momentálne nie je možné.

3.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+