MojAndroid

Niet pochýb o tom, že spoločnosť Xiaomi má globálne ciele. Aj na svojich vlastných trhoch dokáže predať také veľké množstvo zariadení, že aj v celosvetovom meradle konkuruje tým najväčším výrobcom na svete. Vzhľadom na obmedzený počet krajín, kde sa smartfóny a ostatné zariadenia tejto značky predávajú, ide o skutočne skvelý úspech. Teraz máme ale konečne potvrdené, že Xiaomi plánuje príchod aj na Slovensko, a to už v najbližších rokoch.

Náš tip
Produkty Xiaomi teraz vo výhodnej ZĽAVE v e-shope TomTop | KUPÓNY

Kamenné predajne aj v Európe

Okrem internetového predaja totiž výrobca relatívne nedávno začal otvárať aj kamenné predajne. Tie sú, samozrejme, početne zastúpené v Číne a v Ázii, no v rámci ďalšej vlny rozširovania by ich Xiaomi chcelo priniesť aj do ďalších častí sveta. Na rade by mali byť práve krajiny východnej a západnej Európy a chýbať by nemalo ani Slovensko. Spolu s tým by predaje mali byť spustené aj v Čechách, Maďarsku, Rusku, na Ukrajine, v pobaltských štátoch či v Grécku.

V priebehu ďalších troch rokov by Xiaomi chcelo otvoriť až 2 000 pobočiek svojich kamenných predajní, pričom až tisíc z nich by malo byť dostupných mimo územia Ázie. Je otázne, koľko z nich sa ujde strednej Európe, no v každom prípade ide o obrovský krok vpred. Xiaomi sa otázke medzinárodnej distribúcie pomerne dlho vyhýbalo. Vlani na jeseň nás ale výrobca prekvapil, keď začal niektoré svoje zariadenia oficiálne distribuovať cez poľskú spoločnosť ABC Data. Tu však ešte stále figuruje sprostredkovateľ, ktorý by v prípade nových kamenných obchodov mal odpadnúť.

Náš tip
Spoločnosť Xiaomi zaznamenala svoj najúspešnejší štvrťrok vôbec

Lepšia dostupnosť aj servis

Tešiť sa tak zrejme môžeme na oveľa lepšiu podporu produktov Xiaomi, väčšiu dostupnosť množstva zariadení zo širokého portfólia výrobcu, lepší ponákupný servis a pravdepodobne aj slušné ceny. Už teraz existuje veľa spôsobov, ako získať zariadenia Xiaomi, no oficiálna distribúcia bude určite preferovaný spôsob nákupu pre väčšinu fanúšikov na Slovensku. Platí to aj o vás? Čakali ste s kúpou čínskeho smartfónu na oficiálnu distribúciu u nás? Alebo ste už siahli po inej metóde? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Xiaomi Mi6: Čína opäť boduje | RECENZIA

Zdroj: DSL.sk via Handelsblatt.com

13.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+