MojAndroid

Fanúšikovia čínskej spoločnosti Xiaomi majú opäť dôvod na radosť. Podľa dostupných informácií z taiwanskej tlačovej správy spoločnosť zaznamenala svoj najúspešnejší štvrťrok od svojho vzniku. Údajne ide o nárast predaja smartfónov až o 70 % oproti prvému štvrťroku.

Cieľom je tržba takmer 15 miliárd dolárov za rok 2017

Náš tip
Nokia a Xiaomi prichádzajú so založením nového partnerstva. Čo prinesie?

Spoločnosť Xiaomi predala v druhom štvrťroku až 23,16 miliónov zariadení. CEO spoločnosti Lei Jun má odvážne plány. Cieľom je dosiahnuť do konca tohto roka tržby vo výške 14,7 miliardy dolárov. Veľmi veľkou váhou je aj predaj v 123 kamenných predajniach Mi Home v Číne. Skvelým štatistikám napomohol aj online predaj prostredníctvom JD.com či Tmall.

“Trh so smartfónmi je aktuálne brutálne konkurencieschopný a my pristupujeme iba k prvým krokom na našej ceste. Aby sme mohli pokračovať v raste, musíme dodržiavať naše základné hodnoty a neustále prinášať inováciu.“- povedal Lei Jun

Významný rast medziročne až o 328 % zaznamenala spoločnosť Xiaomi na indickom trhu. S ohľadom na tieto štatistiky plánuje otvoriť v rámci indického trhu v priebehu dvoch rokov až 100 nových kamenných predajní.

Spoločnosť plánuje aj príchod na nové zahraničné trhy

V apríli unikli informácie o prípravách spoločnosti Xiaomi v súvislosti s príchodom na americký trh. Informácia zatiaľ nebola oficiálne, no predbežný odhad príchodu značky na americký trh je približne dva roky. To je v súlade s termínom dokončenia kamenných predajní na indickom trhu. Podľa predpokladov však uvidíme produkty tejto čínskej značky najskôr na mexickom trhu ako priamo v USA.

Náš tip
Xiaomi Mi MIX 2 sa objavil v GFX Bench. Prichádza so 6 GB RAM a Snapdragon 835

Naopak oficiálna správa spoločnosti hovorí o rozširovaní pôsobenia smerom do Indonézie, Ruska a na Ukrajinu. Spolu s celkovým počtom 3000 schválených patentových licencií ide o výborný znak rozširovania a prínosu inovácie zo strany čínskeho výrobcu Xiaomi.

Zdroj: phonearena

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+