MojAndroid

Len včera sme vás informovali o tom, že najnovšia séria tabletov čínskeho výrobcu má prísť aj na náš trh konečne aj vo verzii Pro. Dnes sa však vynorila informácia o tom, že unikli špecifikácie nového výkonného zariadenia. Čo všetko by mal Xiaomi Pad 7 Pro priniesť zhrnul portál gizmochina.

Novinka by sa mala predstaviť s výkonným čipsetom Snapdragon 8 Gen 2. Verzia Pro dokonca dostane 144 Hz displej, ktorý tak hravo poslúži aj na hranie hier. Ako vôbec prvá by mala táto séria tabletov dostať aj nový operačný systém HyperOS. Na zadnej strane potom nájdeme až dva snímače, kde hlavný bude mať 50 MP rozlíšenie.

Nemala by chýbať ani podpora rýchleho 67 W nabíjania, ktorá určite používateľom spríjemní a zjednoduší používanie tabletu. Podľa všetkého by sa už priamo v zariadení mal nachádzať systém Android 14, ktorý dnes má máloktorý tablet. Tradične by nemali chýbať ani 4 reproduktory po stranách zariadenia. Očakáva a, že príchod novinky sa uskutoční v apríli budúceho roka.

Xiaomi do Európy prinesie novú verziu tabletov

Spoločnosť Xiaomi patrí k tým, ktoré ponúkajú široké portfólio produktov pre svojich fanúšikov. Okrem populárnych smartfónov prinášajú aj vysávače, pomôcky do kuchyne, svetlá, kolobežky, no v neposlednom rade aj tablety. Tento rok sme sa dočkali nástupcu Xiaomi Pad 5 aj na našom európskom trhu. Informáciu prináša Xiaomiadictos.

O rok neskôr ako “päťka” prišla aj verzia Xiaomi Pad 6. Tá sa tešila obľube, no niečo jej k dokonalosti chýbalo. Na náš trh totiž neprišla jej dvojička s označením Pro. Tú si ponechali len v Číne a obrali tak náš trh o ďalší výborný tablet. V čom sa však líšili tieto dve verzie?

Xiaomi Pad 6 Pro dostal až 12 GB RAM a 512 GB úložisko, 50 MP snímač na zadnej strane spolu s 2 MP hĺbkovým senzorom, 11″ IPS LCD displej s podporou Dolby Vision, HDR10 a svietivosťou 550 nitov, podporu 4k videa pri 60 fps, 4 reproduktory, 8 600 mAh batériu s podporou 67 W rýchleho nabíjania a čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.

Teraz však čaká európskych fanúšikov zmena

Podľa úniku informácií by sa pripravovaný Xiaomi Pad 7 dostať na náš trh aj v našlapanej Pro verzii. Informácie hovoria, že Xiaomi vyvíja ROM HyperOS pre nové zariadenie s názvom „sheng“. Zdá sa, že ide o nový Xiaomi Pad 7 Pro, čo dokazuje, že Xiaomi už intenzívne pracuje na tejto novej generácii tabletov.

Xiaomi Pad 6
Xiaomi Pad 6

Skutočne zaujímavé je, že táto nová verzia je určená pre globálnu ROM, čo znamená, že ak všetko pôjde podľa plánu, Xiaomi Pad 7 Pro by tentoraz mohla prísť na európsky trh. Pritom je dosť pravdepodobné, že by zahrnula aj verziu s eSIM.

Okrem toho o tomto novom tablete vieme málo. Nebolo by však prekvapujúce, ak by sme sa v nasledujúcich týždňoch dozvedeli nové informácie súvisiace so sériou Xiaomi Pad 7 a ďalšími novými zariadeniami.

Náš tip
Android Auto dostáva užitočnú funkciu. Vyhnete sa panike pri parkovaní

12.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+