MojAndroid

Snáď každý druhý deň sa na internete objaví článok, ktorý upozorňuje na aktualizáciu Androidu Pie. Stále viac a viac zariadení dostáva najnovšiu verziu operačného systému. No Xiaomi a jeho trojica Android One akosi zaostávala. Teraz však prišiel čas aj na ne.

Beta verzia s malým prekvapením

Zatiaľ čo niektoré zariadenia už dostali oficiálnu aktualizáciu na Android Pie, iné musia len potichu čakať prinajlepšom na beta verziu. Je tomu tak aj v prípade Xiaomi Mi A2. To dokonca ako prvé z trojice Android One Xiaomi smartfónov dostáva možnosť ochutnať nový “koláč”.

Beta verzia pre cenovo výhodné Xiaomi s čistým Androidom sa objavila na stránke XDA Developers. Zdá sa, že so sebou jej inštalácia prinesie aj novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu. Je to milé prekvapenie, no aj beta má svoje nevýhody.

Stále nestabilné s obtiažnou inštaláciou

Tak ako všetko, tak aj toto má svoje výhody a nevýhody. Tak napríklad automatický jas nepracuje správne, zatiaľ čo tmavý režim nepracuje vôbec. Všeobecne je inštalácia tohto softvéru riskantná, preto ju neodporúčame vykonať v prípade, že je Xiaomi Mi A2 vaším zariadením na každý deň.

Ak sa ale predsa rozhodne, že chcete beta verziu vyskúšať, nájdete ju na tomto linku. Je potrebné podrobne nasledovať inštrukcie. Pokiaľ s tým nemáte skúsenosť, mohol by vám pomôcť náš článok o inštalovaní custom ROM.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Mi A2 dostáva novú aktualizáciu, budete však sklamaní
Náš tip
Xiaomi Mi A1 sa objavil v benchmarku Geekbench s Androidom Pie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.11.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+