MojAndroid

Po viacerých špekuláciách spoločnosť Xiaomi potvrdila, že nadväzuje strategické partnerstvo so spoločnosťou Leica. Prvý vlajkový smartfón, ktorý vzíde zo spolupráce týchto dvoch, spoločnosti bude uvedený na trh v júli tohto roku. Informáciu priniesol portál Engadget. Spoluprácu týchto dvoch značiek v tlačovej správe potvrdilo aj slovenské zastúpenie Xiaomi.

Leica si už vyskúšala úspešnú spoluprácu s iným čínskym výrobcom

Keďže sa dlhodobé fámy o partnerstve Xiaomi a Leica nemýlili, tak sa pravdepodobne potvrdí aj to, že prvým ich spoločným zariadením bude Xiaomi 12 Ultra.  Z uniknutých obrázkov zariadenia je známe, že bude mať obrovský okrúhly modul fotoaparátu, čo by malo naznačovať optiku od Leicy.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro bol posledným vlajkovým smartfónom s optikou od Leicy | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre spoločnosť Leica to však nebude premiéra v mobilnom svete. Doteraz najznámejšie a rozhodne najúspešnejšie partnerstvo tohto typu mala so spoločnosťou Huawei. Jej smartfóny vďaka tomu dlhé roky kraľovali najlepším fotomobilom. Bohužiaľ je táto spoločnosť stále zaťažená rôznymi sankciami vlády USA, takže dáva zmysel, že Leica sa rozhodla poobzerať inde. Huawei pre portál Android Authority oficiálne potvrdil, že partnerstvo so spoločnosťou Leica je ukončené.

Pri spolupráci nepôjde len o prepožičanie loga

Podľa spoločnej tlačovej správy Xiaomi a Leica zdieľajú tieto spoločnosti rovnaké myšlienky a obe chcú posunúť mobilnú fotografiu na vyššiu úroveň. Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lei Jun povedal, že vždy chceli preskúmať možnosti fotografovania smartfónom až do úplného extrému.

Xiaomi a Leica oficiálne potvrdili spoluprácu | Zdroj: Engadget,com

Generálny riaditeľ spoločnosti Leica Camera AG, Matthias Harsch, poznamenal, že je pre nich cťou oznámiť dlhodobú strategickú spoluprácu so spoločnosťou Xiaomi. Nemá to však znamenať len poskytnutie loga značky, ale malo by ísť o hlbšiu spoluprácu.

„Spoločnosť Xiaomi sa zameriava na vytváranie maximálneho používateľského zážitku a vždy dúfala, že preskúma možnosti fotografovania smartfónom až do krajnosti. Xiaomi a Leica sa zhodujú vo svojich snahách a nápadoch a navzájom oceňujú svoje výhody a branže. Táto spolupráca poskytne silný impulz stratégii spoločnosti Xiaomi v oblasti zobrazovania. Počas spolupráce, od dizajnu optiky až po ladenie estetických parametrov, došlo k bezprecedentnému dôkladnému stretu a spojeniu  novatívnych technológií, produktových filozofií a preferencií oboch strán v oblasti tvorby obrazu.“

Lei Jun, generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Group

Prvý spoločne vyvinutý vlajkový smartfón by mal podľa jeho slov znamenať pokrok pre obidve spoločností. Sľubuje si od neho výnimočnú kvalitu obrazu, klasickú estetiku značky Leica a neobmedzenú kreativitu pre fotografov. Pri minulej spolupráci vyvíjali Leica s Huawei spoločne hardvér a aj softvér, takže je pravdepodobne, že to tak bude aj v prípade Xiaomi.

Náš tip
Český operátor už ponúka 70 % pokrytie 5G sieťou. Ako je to na Slovensku? Opýtali sme sa operátorov
23.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+