MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi už koncom minulého roka predstavila šikovné AR okuliare Mijia Glasses. Tento krát na veľtrhu MWC čínska spoločnosť predstavila koncept nového modelu okuliarov Wireless AR Glass Discovery Edition. Zaujímavá novinka posúva technológie zakomponované v okuliaroch o level vyššie. Viac zaujímavých informácií o okuliaroch zverejnil portál Engadget.

Aké funkcie prinesú nové okuliare od Xiaomi?

Podľa zverejnených informácií sa spoločnosť rozhodla do novinky vložiť podobný čip, ako spoločnosť Meta do modelu Quest Pro. Jedná sa o čip Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 1. Aj napriek väčším rozmerom je váha 126 gramov celkom prekvapujúca. Konštrukcia je vytvorená z karbónových vlákien a zliatiny horčíka a titánu.

Xiaomi AR okuliare
Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na oboch šošovkách sa nachádzajú microOLED displeje prepojené s hranolmi, ktoré zabraňujú zobrazovaniu nechcených pixelov. Xiaomi upravilo aj svietivosť displejov, ktorá je nastavená na 1 200 nitov. Predná časť šošoviek je elektrochromatická a nastavená tak, aby sa používateľ mohol súčasne sústrediť aj na okolité prostredie.

Jednoznačne najväčším lákadlom sú gestá rúk, pomocou ktorých dokážete premiestňovať jednotlivé okná na displeji okuliarov. Šéf spoločnosti Lei Jun dokonca zverejnil video na Twitteri, kde ukazuje, že pomocou novinky dokážete vypínať aj smart zariadenia vo vašom okolí. Párovanie so smartfónom prebieha jednoduchým priložením smartfońu ku bočnej konštrukcií okuliarov.

Xiaomi dokonca uvádza, že po prepojení s kompatibilným zariadením, akým môže byť napríklad smartfón rovnakej značky, je oneskorenie na displejoch vo virtuálnom svete takmer nulové. Keďže sa jedná len o koncept, zatiaľ nie sú zverejnené žiadne informácie o cene alebo oficiálnom predstavení tejto skvelej novinky. To, či sa spoločnosť vôbec chystá vypustiť do predaja Wireless AR Glass Discovery Edition sa pravdepodobne dozvieme počas najbližších mesiacov.

Náš tip
Nová “skladačka” od spoločnosti vivo. Ako bude vyzerať?

27.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+