MojAndroid

Spoločnosť Meta, vlastnená Markom Zuckerbergom, sa často v novinách objavuje v spojení so škandálmi, únikmi údajov, či porušovaniu pravidiel Európskej únie. Kvôli značným problémom a stratám v technologickom priemysle boli koncom roku 2022 prinútení znížiť počet zamestnancov až o prevratných 11000, rovnako ako množstvo iných firiem. To sa preukázalo čiastočne aj na rušení ešte nedokončených projektov. Jedným z nich boli aj vlastné smart hodinky. Momentálne ale existuje podozrenie, že Meta reštartovala ich výrobu. Informuje o tom portál Android Authority.

Na internet unikol predpokladaný dizajn nových smart hodiniek

V technologickom svete známy Kuba Wojciechovski, odprezentoval sériu nových uniknutých informácií. Podľa neho spoločnosť Meta, zastrešujúca napr. sociálne siete Facebook a Instagram, sa znovu vrátila k svojmu projektu ohľadom smart hodiniek. Nebudú pravdepodobne úplne rovnaké ako predošlý model, pôjde skôr o vylepšenú verziu. Ich hlavnú charakteristiku však firma ponechala.

smart hodinky leak
Meta smart hodinky leak | Zdroj: Android Authority

Pôvodne plánovaný model mal vyjsť už v roku 2023. Označoval sa pod kódovým menom “Milan” (nejde o slovenské mužské meno, ale o anglickú verziu pre talianske mesto Miláno). Odhadovaná cena bola okolo 349 USD. Na pláne ale mali byť aj ďalšie smart hodinky.

Dizajn sa podobá prvému, zmenil sa procesor

Na obrázku vyššie môžete vidieť odhadovaný dizajn z viacerých strán. Zmeny vonkajška sú len naozaj minimálne oproti pôvodnej verzii. Prekvapením ale bude fakt, že firma pravdepodobne nevyužije obľúbený Wear OS pre smart zariadenia, ale novú vlastnú verziu systému, založenú na Androide. Snaží sa tak odlíšiť od konkurencie. Procesor bude dodávaný populárnou spoločnosťou Qualcomm. Predpokladaná cena, alebo dátum predstavenia sa na verejnosť zatiaľ nedostali. 

Náš tip
Redmi Smart Band 2 príde do Európy vo veľmi atraktívnej cene

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+