MojAndroid

Xiaomi si robí zálusk na svojich popredných konkurentov – Huawei a Apple. Má veľké ambície predať viac smartfónov za rok ako spomínaní konkurenti. GizmoChina totiž spomína, že si na rok 2021 u svojich partnerov rezervovali súčiastky až pre 240 miliónov smartfónov.

Xiaomi Apple Huawei

Xiaomi sa chystá poraziť Apple a Huawei v počte predaných smartfónov

Xiaomi je momentálne na 4. priečke v rebríčku dodaných smartfónov. Na prvom mieste je Samsung, ale ten sa zrejme poraziť nechystajú. Uvidíme, či sa im to podarí, napriek súčasnej pandémii.

Podľa zdrojov na internete je interný plán Xiaomi dokonca až 300 miliónov telefónov. Avšak dodávatelia čipov – Qualcomm a MediaTek pravdepodobne nebudú schopní vyrobiť toľko dielov len pre jednu spoločnosť.

Do kariet Xiaomi hrá aj fakt, že by im stačilo predať len 240 miliónov smartfónov, aby porazili Apple, ktorý väčšinou predá len 200 miliónov smartfónov ročne. Huawei je zase oslabený kvôli sankciám zo strany USA a o istý podiel príde aj z dôvodu odpredaja svojej dcérskej spoločnosti – Honor. Huawei bol práve ten, kto v roku 2019 predal 240 miliónov smartfónov. Xiaomi však v rovnakom roku predalo len 125.6 miliónov.

Podľa Živé predalo Xiaomi za prvých 9 mesiacov tohto roka zatiaľ len 104 miliónov, čo je však 16-percentný medziročný nárast. Avšak nie je to blízko ani len 200 miliónového míľnika. Pomôcť by im mohla medzigeneračná výmena smartfónov na 5G, avšak je otázna nakoľko, keďže kvalitné pokrytie 5G chýba takmer v každej krajine na svete.

Náš tip
Prečo sa Xiaomi volá Xiaomi? Tu je odpoveď

3.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+