MojAndroid

Veľa mien čínskych výrobcov smartfónov znie pre európskeho človeka exotický a často ich ani nevie správne vysloviť. Často sa tiež diskutuje o tom, ako vznikli názvy spoločnosti OPPO, Huawei alebo Xiaomi. V prípade poslednej menovanej značky dal podľa portálu GizChina teraz odpoveď samotný CEO spoločnosti Xiaomi Lei Jun.

Spoločnosť sa mohla nazývať v preklade aj čiernou ryžou

Pri založení spoločnosti Xiaomi diskutoval zakladajúci tím aj o tom, ako by sa mala spoločnosť volať. Zvažované boli názvy ako „Red Star“, „Red Pepper“ a „Black Rice“. Ale z rôznych dôvodov nebolo prijaté žiadne z mien. V diskusii, ktorá nasledovala zrazu napadla súčasného CEO jeho obľúbená veta – „Budha vidí zrnko ryže s rovnakým významom ako hora Meru“.

Keď niekto navrhol nazvať spoločnosť „Ryža (po čínsky Mi)“, investor Liu Qin povedal: „Pre internet je tento výraz príliš všeobecný. Nazvime to Xiaomi.“ Názov si okamžite získal súhlas všetkých v zakladajúcom tíme a začali ho používať.

Úspech Xiaomi nestal na názve, ale na kvalite výrobkov a technológiách

Okrem toho vyjadril Lei Jun aj svoj názor na to, aký malo meno vplyv na spoločnosť. Na otázku, či môže špičkovo znejúce meno viesť k vzostupu spoločnosti, odpovedal, že určite nie. Ak spoločnosti chýbajú základné technológie, kvalitné výrobky a nevenuje pozornosť používateľským požiadavkám, tak nemôže uspieť.

Naopak, aj keď je názov spoločnosti úplne jednoduchý, tak môže tím, ktorí tvrdo pracuje pomocou kvalitných technológií, uspieť na trhu. Všetko teda závisí od práce a ľudí, hodnotu značky nikdy neprináša meno. Na začiatku svojho založenia sa spoločnosť Xiaomi zamerala práve na technológie, budovanie dobrých produktov a používateľskú skúsenosť.

To boli hlavné faktory, ktoré spôsobili, že Xiaomi bola najmladšou spoločnosťou zaradenou do rebríčku Fortune 500. Úspech spoločnosti Xiaomi tiež dokazuje, že hodnotu značky v konečnom dôsledku podporuje technológia a dobré produkty. Okrem produktov pod vlastnou značkou začala spoločnosť predávať elektroniku aj pod samostatnými značkami ako Redmi alebo POCO.

Náš tip
Google ruší skupinové videohovory v Hangouts a tlačí na používanie Meet
27.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+