MojAndroid

Na predstavenie vlajkovej série Xiaomi 14 sa už všetci veľmi tešíme. Web GizmoChina prezradil oficiálny dátum predstavenia nových smartfónov. Stane sa tak už onedlho. Čo môžete od noviniek očakávať?

Xiaomi 14 výrobca predstaví do konca týždňa

Modelový rad Xiaomi 14 bude svetu odhalený už 26. októbra 2023. Očakáva sa, že onedlho predstavované telefóny budú disponovať najnovšími čipsetmi od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3. Ten ešte síce uvedený nebol, no malo by tak nastať 24. októbra 2023 na udalosti Qualcomm Snapdragon Summit. Samotné Xiaomi už potvrdilo, že na pripravovaných vlajkových lodiach spolupracovalo so spoločnosťou Leica. Tešiť sa tým pádom môžeme na šošovky Leica Summilux, ktoré boli použité aj v prípade sérii Xiaomi 12 / 13 alebo napríklad aj na špičkovom modeli Xiaomi 12S Ultra.

xiaomi 14
Zdroj: GizmoChina.com

Séria Xiaomi 14 bude pozostávať z dvoch modelov – Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro. Druhá spomínaná edícia bola poodhalená vďaka uniknutým obrázkom. Môžeme vidieť, že “Pro” model ponúkne plochú obrazovku bez zahnutých hrán, čo určite mnohí privítajú. Na zadnej strane sa nachádza pomerne mohutný modul so štvoricou snímačov. Predchodca ponúkal tri fotoaparáty.

xiaomi 14
Zdroj: GizmoChina.com

Základný model Xiaomi 14 sa objavil v benchmarkovej aplikácii GeekBench, ktorá odhalila prítomnosť 16 GB operačnej pamäte. Výsledkom benchmarku bolo 2244 bodov v teste single-core a 6820 bodov v teste multi-core. Podľa nášho názoru pôjde o vyššiu pamäťovú konfiguráciu a telefón v základe prinesie menej ako 16 GB RAM. Potvrdený bol aj príchod novej nadstavby s pomenovaním HyperOS, ktorá by mala nahradiť používateľské rozhranie MIUI. Na toto oznámenie sme extrémne zvedaví.

xiaomi hyperos
Zdroj: GizmoChina.com

Konkurencia pre sériu Xiaomi 14

Konkurenciou pre zatiaľ nepredstavené novinky od čínskeho giganta Xiaomi bude vlajková séria Samsung Galaxy S23, Huawei P60 Pro, modelový rad Google Pixel 8, vivo X90 Pro, HONOR Magic5 Pro či najnovšie smartfóny od Apple radu iPhone 15.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13 Ultra a Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S23 Ultra

Náš tip
Tip na smartfón: Toto je novinka, ktorú si pochvaľuje množstvo používateľov. Teraz s cashbackom!
23.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+