MojAndroid

Tchajwanská spoločnosť HTC už roky nepatrí k najpredávanejším výrobcom smartfónov na trhu. V čase jej najväčšej slávy jej úspešné modely ťažili z výborného hardvéru a grafickej nadstavby HTC Sense. Ikonickým bol hlavne widget nadstavby HTC Sense Flip & Weather. Ten sa teraz podľa portálu PhoneArena dostal neoficiálnou cestou do obchodu Google Play a nainštalujete ho na hocijaký Android smartfón.

Komplexná predpoveď počasia

Pôvodný widget od HTC bol obľúbený kvôli peknej minútovej animácii hodín. Animované bolo aj počasie po kliknutí na widget. Neoficiálna kópia widgetu Sense Flip & Weather od developera MACHAPP Software Ltd má animáciu hodinu, ale animácia počasia chýba. Čo ale nechýba je podrobná predpoveď počasia.

V nej vidíte dennú predpoveď na 7 dní, hodinovú predpoveď, úroveň pohodlia respektíve vlhkosti, UV Index, radar alebo predpoveď vetra. V Premium verzii je ešte k dispozícii napríklad kvalita ovzdušia alebo hurikánový detektor. Kúpou Premium verzie sa tiež zbavíte otravnej reklamy. Údaje pre predpoveď čerpá aplikácia z meteorologických staníc portálu Foreca.com.

Widget vo viacerých veľkostiach

Na plochu si môžete umiestniť widget vo veľkostiach 4×1, 4×2, 4×3 a 5×2. Posledná veľkosť je určená primárne pre tablety. Animácia preklápania hodín po každej minúte nemusí fungovať u každej grafickej nadstavby výrobcov alebo alternatívnych launcherov. Widget zobrazuje predpoveď pre vašu aktuálnu lokalitu automaticky z údajov GPS. Po otvorení kompletnej predpovede si môžete nastaviť aj ďalšie lokality.

Samozrejme si môžete nastaviť aj interval aktualizácie predpovede(15 minút, 30 minút, 1, 2, 4, 6, 8 hodiny). Aktuálnu teplotu a počasie môžete mať permanentne zobrazenú aj v notifikáciach ako tiché oznámenie. Rozhranie widgetu je lokalizované do viac ako 40 jazykov vrátane slovenského. Developer ponúka v obchode celkovo dve verzie tohto widgetu. Funkciami sa prakticky nelíšia, ale verzia V2 by mala mať vylepšený dizajn.

Náš tip
Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za október 2020
3.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+