MojAndroid

V roku 2017 sa dočkáme rýchlejšieho Wi-Fi pripojenia v našich smartfónoch. Ďakovať za to nemôžeme nikomu inému ako Wi-Fi Aliancii, ktorá sa zaslúžila o certifikáciu WiGig, ktorá by mala priniesť “rýchlosti a kvalitu ako pri káblovom prenose”. WiGig pripojenie budú využívať routre, počítače aj smartfóny.

internet cover

Technológia WiGig bude pracovať na frekvencii 60 GHz v pásme 802.11ad, čo jej umožní na zariadenia priniesť prenosovú rýchlosť na úrovni 8 Gbps. Wi-Fi Aliancia hovorí o novom štandarde ako o technológii určenej na virtuálnu realitu, multimediálny stream či aplikácie v cloude. Nevýhodou je nízka efektivita, čo sa týka prenosu signálu z routera do zariadení. Dosah WiGig technológie je totižto len približne 10 metrov, takže nebudeme môcť počítať s pripojením celého domu alebo viacerých izieb z jedného routra.

Náš tip
Táto aplikácia vám odhalí heslá k Wi-Fi na letiskách po celom svete

WiGig ako technológia pritom nie je novinkou. Ide o niekoľko rokov starú záležitosť, ktorá si ale až teraz našla svojich zástancov a začala sa ňou zaoberať Wi-Fi Aliancia. Spoločnosť ABI Research, ktorú Wi-Fi Aliancia citovala aj v oficiálnej tlačovej správe, očakáva, že v roku 2017 by mohlo WiGig podporovať viac ako 180 miliónov smartfónov po celom svete. Sami sme zvedaví na to, ako táto technológia bude fungovať a koľko budú stáť zariadenia s WiGig certifikáciou. Čo si o tejto novinke myslíte vy?

Zdroj: Wi-Fi Alliance

26.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+