MojAndroid

Ak radi cestujete, určite sa vám to už stalo. Sedíte na letisko, čakáte na otvorenie gate-u a nemáte čo robiť. Prečo? Pretože nemáte prístup k internetu. A to aj napriek tomu, že okolo vás je množstvo Wi-Fi sietí. Tie, ku ktorým sa viete pripojiť, sú ale spoplatnené. Tieto problémy veľmi elegantne vyrieši aplikácia WiFox. Tá čerpá dáta z novej mapy, kde nájdete informácie o dostupných Wi-Fi sieťach na letiskách po celom svete.

V aplikácii aktuálne nájdete informácie o Wi-Fi sieťach na vyše 130 letiskách z celého sveta. Samozrejme, niektoré menšie tu chýbajú, no nájdete tu všetky väčšie letiská vo väčšine krajín na celom svete. Ak budete niekde cestovať a nepôjde o úplne neznámu destináciu, je veľmi pravdepodobné, že sa budete pohybovať práve po letiskách, ktoré na mape nájdete. Bez problémov potom môžete vďaka aplikácii zistiť, ktorá z Wi-Fi sietí je skutočne dostupná zadarmo. V mnohých prípadoch nájdete v aplikácii aj heslá k zabezpečeným sieťam na letisku.

Aplikácia má ale niekoľko ďalších výhod. Je totiž neustále aktualizovaná a k tomu môžete prispieť aj vy. Ak sa ocitnete na nejakom letisku a podarí sa vám pripojiť k Wi-Fi, ktorú aplikácia ešte neeviduje, môžete pridať komentár k mape a vývojár potom túto Wi-Fi pridá do zoznamu. Takouto komunitnou snahou sa zabezpečí, aby bola aplikácia stále aktualizovaná. Posledná aktualizácia mapy prebehla iba včera, takže vývojár to myslí skutočne vážne. Okrem toho je aplikácia, pochopiteľne, dostupná aj online. K internetu sa pripojí iba vtedy, keď ju aktualizujete, čo je dobré spraviť vždy pred tým, ako sa chystáte na nejaké letisko. Titul WiFox je v obchode Play dostupný za 2,09 EUR, no to je v mnohých prípadoch iba zlomok ceny, ktorú by ste na letisku zaplatili za hodinové používanie platenej Wi-Fi.

Verzia: 23.0
Aktuálna cena: 2,19 €
Verzia: 23.0
Aktuálna cena: 2,19 €

13.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+