MojAndroid

Pri obnovovaní zálohy v služby WhatsApp môžu na Android platforme nastať rôzne komplikácie, kvôli ktorým nedopadne na 100 %. O to viac to platí pre smartfóny Huawei. Portál HuaweiCentral preto zverejnil návod, ako obnoviť zálohu so všetkými uloženými dátami pri reinštalácii aplikácie.

Postup obnovy zálohy aplikácie WhatsApp pri jej reinštalácii:

Krok 1:

Ako prvé musíte odpojiť svoj WhatsApp účet od Google Disku, kde záloha ukladá. Otvorte internetový prehliadač a prihláste sa do svojho Google účtu alebo navštívte stránku https://drive.google.com. Teraz postupujte podľa nižšie uvedeného postupu.

  • Otvorte Nastavenia (Settings)
  • Vyberte položku Spravovať aplikácie (Manage Apps)
  • Kliknite na WhatsApp Messenger (alebo WhatsApp Business)
  • Vyberte kartu Možnosti (Options)
  • Vyberte Odpojiť od Disku

Krok 2:

Teraz odinštalujte aplikáciu WhatsApp z vášho zariadenia.

Krok 3:

Otvorte súborový manažér v Android zariadení a choďte do priečinku /user/Android/Media/com.whatsapp/WhatsApp/Databases. Uistite sa, že najnovší súbor je pomenovaný ako msgstore.db s príponou crypt. Napríklad msgstore.db.crypt12. Ak nie, tak ho do tejto formy premenujte.

Krok 4:

Teraz môžete reinštalovať aplikáciu a opäť verifikovať svoj účet.

Krok 5:

Po prihlásení bude WhatsApp hľadať údaje uložené na Google Disku. Od zariadenia ste ho však už odpojili, takže aplikácia nebude mať prístup k predtým uloženým údajom. Tým pádom nebude mať inú možnosť, ako využiť lokálnu zálohu uloženú v súbore mgstore.db.cryptXX.

Krok 6:

Hneď ako úspešne obnovíte svoje predchádzajúce údaje a históriu konverzácií môžete svoj účet WhatsApp opäť prepojiť s Google Diskom v nastaveniach.

Náš tip
Amazfit GTR 3 Pro, GTR 3 a GTS 3: Nová generácia smart hodiniek s rýchlejším Zepp OS

13.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+