MojAndroid

Aplikáciu WhatsApp pozná snáď každý, v tomto čase patrí medzi tie najpopulárnejšie využívané na instant messaging a hovory cez smartfóny. Rodičom (rozumej majiteľom) aplikácie je spoločnosť Facebook, ktorá sa zjavne snaží o akési zjednotenie funkcionalít svojich dcérskych aplikácií.

Jednou z nich je verifikácia firemných alebo obchodných stránok vo fome fajočky pri mene jej facebookovej stránky. Ako sme predikovali v našom predchádzajúcom článku, aplikácia WhatsApp v týchto dňoch prechádza na rovnaký spôsob verifikácie “business” účtov – pri mene sa bude nachádzať zelená fajočka.

Nútené ukladanie konverzácií?

Zelenú značku dostane firemný účet po tom, ako budú jeho kontaktné informácie skontrolované. Do teraz síce funkcia existovala, ale len pre obmedzené množstvo firiem a podnikov. Verifikačné značky slúžia na to, aby sa takto označeným účtom zvýšila dôveryhodnosť a na nalákanie ďalších podnikov na túto platformu.

Taktiež pri používaní WhatsApp ihneď zistíte, že komunikujete s podnikom – chatové bubliny budú zobrazené žltou farbou. Tieto konverzácie navyše nebude možné zmazať, pričom tie obyčajné užívateľ mazať môže. Otvára sa teda otázka, či sa WhatsApp snaží donútiť užívateľov si uchovávať konverzácie s verifikovanými účtami.

Po pestrofarebných statusoch je teda verfikácia business účtov ďalšou rovnakou funkcionalitou aplikácií Facebook a WhatsApp. Uvidíme, čo sa pokúsia zjednotiť nabudúce.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

31.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+