MojAndroid

Aplikácia WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie svojho druhu na svete. Iba pred pár dňami dosiahol titul významný míľnik, ktorým je miliarda denných používateľov. Vzhľadom na to, že majiteľom aplikácie je spoločnosť Facebook, sa dalo očakávať, že smerovanie platformy sa zmení. Už v minulosti sme zachytili náznaky o tom, že WhatsApp by mal slúžiť aj na komunikáciu s firmami tak, ako to teraz zvláda napríklad Twitter či Facebook Messenger. Nová aktualizácia aplikácie pre platformu Windows Phone teraz naznačuje podobné zmeny aj na WhatsAppe.

Náš tip
Tieto dva užitočné triky z vás spravia majstra WhatsAppu! | NÁVOD

Fajočka v mene by mohla zavádzať

Indikátorom toho je skutočne miniatúrna novinka – zákaz používania ikony fajočky v mene v aplikácii WhatsApp. To naznačuje, že WhatsApp plánuje takouto fajkou označiť overené firemné účty tak, ako to poznáme na ostatných sociálnych sieťach a komunikačných platformách.

Miesto v podniku si možno zarezervujeme už aj cez WhatsApp

Hoci ide iba o skutočnú drobnosť, ktorá sa aktuálne týka iba malého počtu používateľov aplikácie na platforme Windows Phone, celkom presne to naznačuje zmenu orientácie aplikácie. Čo by ste povedali na to, keby ste namiesto volania rezervovali miesto v podniku prostredníctvom WhatsAppu? Alebo by ste takto vybavovali reklamácie, sťažnosti či zisťovali dodatočné informácie k službe či produktu? Facebook si zrejme myslí, že to bude pre používateľov pohodlnejšie ako telefonovanie a my nemôžeme nesúhlasiť. Uvidíme ale, ako dlho bude trvať, kým sa tieto novinky skutočne prejavia v praxi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: WABetainfo via PhoneArena

31.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+