MojAndroid

Ak máte radi službu WhatsApp a chceli by ste ju používať aj na iné aktivity ako klasické posielanie správ, máte sa na čo tešiť. Služba by mala už čoskoro priniesť hneď niekoľko zaujímavých nových funkcií. Medzi nimi nájdeme aj možnosť zdieľania vašej polohy s priateľmi v reálnom čase.

Novinku spozorovali šikovní používatelia v beta verzii aplikácie pre iOS. Zatiaľ nie je zrejmé, kedy sa funkcia dostane medzi všetkých používateľov, no mohlo by sa tak stať už v najbližších týždňoch či mesiacoch. Primárnym účelom funkcie je zdieľanie polohy v skupinovej správe, aby vaši priatelia vedeli, kde vás majú hľadať.

Náš tip
WhatsApp prináša dvojicu noviniek. Vyberiete si GIF a priložíte viac fotografií

V základnom nastavení bude ale funkcia vypnutá. Ak ju budete chcieť využívať, budete ju musieť manuálne spustiť. To je rozumné riešenie v čase nekončiacich problémov s ochranou bezpečia a súkromia. Takto je zabezpečené, že funkciu budú používať iba tí ľudia, ktorí o ňu majú záujem.

Okrem tejto novinky sa ale v novej verzii aplikácie objavili aj iné funkcie. K dispozícii by mala byť možnosť dodatočnej úpravy správy, ktorú ste už odoslali, no ešte nebola prečítaná. Rovnako by mala byť k dispozícii aj funkcia na vymazanie takejto odoslanej, no neprečítanej správy. To sú určite vítané a zaujímavé zmeny, ktoré mnohým používateľom ešte spríjemnia chatovanie cez WhatsApp. Zatiaľ nie je zrejmé, kedy budú funkcie dostupné, no vy sa na ne môžete pripraviť aspoň tak, že budete udržiavať vašu aplikáciu v najaktuálnejšej verzii. Spraviť tak môžete aj prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Trusted Reviews

30.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+