MojAndroid

Z jednoduchej textovej komunikačnej aplikácie WhatsApp, pôvodne určenej len pre telefóny iPhone, sa po odkúpení americkým gigantom Facebook stala multiplatformová aplikácia, ktorej funkcie sa rozšírili aj na audio a video hovory. Facebook chce ale svoju investíciu čo najviac speňažiť a tak spoluzakladateľ aplikácie Brian Acton oznámil, že CEO Facebooku Mark Zuckerberg má monetizačný plán pre túto komunikačnú službu. Po špekuláciách včera viceprezident WhatsAppu Chris Daniels potvrdil, že do aplikácie pribudnú reklamy.

Reklamy by mal zobrazovať v aplikácii status bar. Akou formou a v akom rozsahu ešte nieje úplne známe. Reklamu by mala najprv dostať aplikácia pre iOS a následne verzia pre systém Android. Keďže WhatsApp podporuje priame end-to-end šifrovanie komunikácie medzi používateľmi, reklamný systém nebude môcť k smerovaniu reklamy využívať ich komunikáciu. Poslúži mu k tomu reklamný systém Facebook, keďže väčšina WhatsApp účtov je prepojená s Facebook účtami. Facebook si od reklamy v aplikácii WhatsApp sľubuje navýšenie príjmov, pretože denne ju využíva až 450 miliónov používateľov. Pokiaľ vám reklama v aplikáciach nesedí, tak hlavným konkurentom WhatsAppu je momentálne Viber či vďaka zabezpečeniu populárny Telegram.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.11.2018
Zdroj: PhoneArena
 • Michal Hudacin

  ak whatsapp zacne pouzivat reklamy automaticky ho odinstalujem prec jedine ze bude moznost bez reklam… aj ked za aku cenu…

 • IQLogic

  Vždy sa nájde alternatíva bez reklamy ako aj ľudia ktorým reklama vo Whastappe vadiť nebude :)

 • stanleyjr

  Keď nebol WA, Viber atď ľudia spolu tiež nejako komunikovali, vždy sa nájde spôsob. Telegram alebo Signal je dobrý príklad v tejto dobe.

 • Bohuš

  To sa dalo čakať. U mňa bol odinštalovaný hneď ako som sa dozvedel že ho kupuje fejsbúk.

 • Giuseppe

  A neh dajú somári. Kto chce a pozná odstráni si ich priamo cez napríklad lucky patcher alebo maju adaway a podobne. Ale možnosti je mnoho odstrániť otravné reklamy…

 • Peter

  Uz je aj preč z mojho mobilu. Je mnoho alternativ ako Viber,Telegram,Wire, Skype, Allo, atd…atd..FB messenger…ICQ…

  • ccc01

   Super, už len aby všetky tvoje kontakty prešli na Telegram…

   • Peter

    Na FB su vsetci. 😉

+