MojAndroid

Z jednoduchej textovej komunikačnej aplikácie WhatsApp, pôvodne určenej len pre telefóny iPhone, sa po odkúpení americkým gigantom Facebook stala multiplatformová aplikácia, ktorej funkcie sa rozšírili aj na audio a video hovory. Facebook chce ale svoju investíciu čo najviac speňažiť a tak spoluzakladateľ aplikácie Brian Acton oznámil, že CEO Facebooku Mark Zuckerberg má monetizačný plán pre túto komunikačnú službu. Po špekuláciách včera viceprezident WhatsAppu Chris Daniels potvrdil, že do aplikácie pribudnú reklamy.

Reklamy by mal zobrazovať v aplikácii status bar. Akou formou a v akom rozsahu ešte nieje úplne známe. Reklamu by mala najprv dostať aplikácia pre iOS a následne verzia pre systém Android. Keďže WhatsApp podporuje priame end-to-end šifrovanie komunikácie medzi používateľmi, reklamný systém nebude môcť k smerovaniu reklamy využívať ich komunikáciu. Poslúži mu k tomu reklamný systém Facebook, keďže väčšina WhatsApp účtov je prepojená s Facebook účtami. Facebook si od reklamy v aplikácii WhatsApp sľubuje navýšenie príjmov, pretože denne ju využíva až 450 miliónov používateľov. Pokiaľ vám reklama v aplikáciach nesedí, tak hlavným konkurentom WhatsAppu je momentálne Viber či vďaka zabezpečeniu populárny Telegram.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.11.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+