MojAndroid

Mnohí z nás dnes aktívne používajú hneď niekoľko komunikačných služieb. Dôvodov môže byť niekoľko, tým hlavným je zrejme fakt, že aj naši priatelia často obľubujú rozdielne aplikácie. Zároveň ale medzi chatovacími službami nájdeme viacero rozdielov. Ak sme napríklad doteraz chceli poslať akýkoľvek súbor a nie iba fotografiu alebo dokument, nemohli sme použiť obľúbenú službu WhatsApp. To sa ale teraz mení.

Už nie iba dokumenty a fotky

Služba začala sprístupňovať túto novinku vybraným používateľom. WhatsApp sa tak stáva oveľa flexibilnejším a užitočnejším nástrojom. Posielanie akýchkoľvek súborov nie je žiadna maličkosť. Používatelia budú môcť už čoskoro posielať súbory vo formátoch ako csv, doc, docx, pdf, ppt, rtf, txt, xls, xlsx a podobných. WhatsApp tak skutočne prechádza zaujímavou transformáciou, keď od služby určenej na základnejšiu komunikáciu získava čoraz viac funkcií a možností. Nová funkcia má ale obmedzenia veľkosti odosielaných súborov. V prípade aplikácie pre iOS je to 128 MB, v systéme Android je to 100 MB a vo webovom prostredí iba 64 MB. Zatiaľ ale nevieme, ktorý z limitov sa aktivuje pri posielaní medzi platformami, no môžeme predpokladať, že pôjde o ten nižší.

Zatiaľ iba pre obmedzené množstvo používateľov

Novinka zatiaľ nie je dostupná pre všetkých používateľov. WhatsApp ju testuje na vybraných účtoch, pričom nepoznáme spôsob, ako sa do tejto vybranej skupiny dostať. Ak budete chcieť aplikáciu testovať aj vy, budete musieť iba počkať. Zatiaľ sa ale uistite, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie, aby ste boli pripravení na prípadné sprístupnenie funkcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

26.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+