MojAndroid

Četovanie medzi ľuďmi je v posledných rokoch mimoriadne populárne. Na svete je množstvo aplikácií na to určených, medzi tie najznámejšie patria Messenger a WhatsApp, pričom obidve patria Facebooku. Messenger je prepojený s účtom na Facebooku alebo telefónnym číslom, zatiaľ čo WhatsApp funguje len s telefónnym číslom. Vývojári aplikácie WhatsApp nedávno vypustili aktualizáciu beta verzie, ktorá prináša skvelú funkciu označenia správy ako prečítanej.

Náš tip
Toto sú nové funkcie pre WhatsApp a Instagram

Messenger bol prvý

Možnosť “Označiť ako prečítané” je veľmi praktická. Tým, ktorým denne chodia desiatky správ, táto funkcia pomáha triediť správy podľa ich prípadnej priority. Avšak doposiaľ to ponúkal iba Messenger od Facebooku. To sa ale mení a v najnovšej beta verzii 2.18.214 dostáva túto možnosť aj WhatsApp. Zatiaľ sa toto “tlačidlo” nedá použiť, ale aj to sa čoskoro zmení.

Tlačidlo "Označiť ako prečítané" pribudne vedľa staršieho tlačidla na rýchlu odpoveď
Tlačidlo “Označiť ako prečítané” pribudne vedľa staršieho tlačidla na rýchlu odpoveď

Náš tip
Používatelia WhatsApp v Európe musia mať teraz minimálne 16 rokov

Všetko vybavíte v notifikačnej lište

Aplikácia WhatsApp narozdiel od Messengera nepodporuje četové hlavičky. Je to však šikovne vymyslené, lebo správy vo WhatsApp sa dajú vybaviť aj bez nutnosti otvoriť zakaždým aplikáciu. V notifikačnej lište máte možnosť “Odpovedať” na správu. Už onedlho k nej napokon pribudne aj spomínaná funkcia “Označiť ako prečítané”.

Náš tip
WhatsApp upozorní na preposlané správy. Bojuje proti šíreniu „fake news“

WhatsApp potrebuje ešte pár vývojárskych vylepšení a zdokonalení pred tým, než bude tlačidlo “Označiť ako prečítané” fungovať správne. Na základe skúseností z minulosti sa však netreba báť, že by to trvalo dlho. Za zmienku určite stojí aj to, že v blízkej dobe pribudne v notifikačnom centre pri upozorneniach na správy WhatsApp aj možnosť “Stíšiť” upozornenia na danú konverzáciu.

Používate aj vy WhatsApp, alebo preferujete Messenger? Zanechajte nám svoj názor a skúsenosti v diskusii pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

16.7.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+