MojAndroid

Po veľkej inovácii spoločnosti Skype, prichádza s mimoriadnou aktualizáciou aj WhatsApp. Tá sa nezamerala až tak dopodrobna na prerobenie dizajnu, ale skôr pridanie nových funkcií. Vďaka ním by služba mohla schopnejšie konkurovať ostatným aplikáciám, ktoré sú zamerané na najmä video-spojenie väčšej skupiny ľudí, ako je napr. Zoom, Microsoft Teams, rovnako aj už spomínaný Skype. O novinkách informuje samotný WhatsApp.

Nové funkcie, vylepšujúce komunikáciu v aplikácii

Doteraz sa na skupinový hlasový hovor, či videohovor mohlo pripojiť len 8 ľudí. Toto číslo aktualizácia zmenila na jeho štvornásobok, dnes sa už môže naraz pripojiť 32 volajúcich. Pribúda možnosť stíšiť jednotlivých účastníkov. Pokiaľ chcete odoslať správu konkrétnemu človeku, hovor po novom nemusíte prerušovať, stačí podržať jeho ikonku a písať. Rovnako ako ponúka konkurencia, online stretnutia si môžete naplánovať vopred a zazdieľať každému odkaz slúžiaci na pripojenie.

WhatsApp aktualizácia
WhatsApp aktualizácia | Zdroj: WhatsApp

Firma prináša aj jednoduché praktické novinky. Oznámenia, keď sa niekto pripojí do hovoru, farebné zvukové vlny pre účastníkov bez zapnutej kamery. Pomôžu vám rozoznať, kto je práve rečníkom. Predošlá aktualizácia začiatkom decembra zahŕňala aj možnosť vytvorenia si vlastných avatarov. Ide o populárnu funkciu na rôznych sociálnych sieťach a službách, vďaka ktorej si môžete vyklikať akúsi vašu 3D verziu. Tá je následne pretvorená do nálepiek vyobrazujúcich rôzne emócie, ktoré môžete posielať svojim priateľom.

Vylepšenia aplikácie WhatsApp pre používateľov iOS

WhatsApp plánuje pre iOS spustiť funkciu tzv. obrazu v obraze. To v skratke znamená, že počas hovoru môžete robiť viac vecí naraz, aj mimo aplikácie. Video kliknutím jednoducho minimalizujete na kraj obrazovky a tak vás funkcia neoberie ani o žiadne potrebné informácie počas volania.

Nejde ale o nič prevratné, na Androidoch totiž minimalizovanie momentálne používanej obrazovky funguje už dlho. Novinka pre iOS je zatiaľ v beta testovaní a v prípade jej úspešnosti by na trh mala byť uvedená začiatkom roku 2023. Tak čo, prenesiete po tejto aktualizácii svoje pracovné, či rodinné videohovory do WhatsAppu?

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
4ka Android Code: Toto sú najlepšie svetové slovenské aplikácie za rok 2022
18.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+