MojAndroid

V poslednom čase si dal Google prácu s tým, že odstraňuje málo používané aplikácie zo svojho pomerne veľkého zoznamu. O “život” takýmto spôsobom prišla aj (ne)populárna aplikácia a sociálna sieť Google+ a zdá sa, že hry o prežitie pokračujú.

Na webe naozaj málo používané

Google Tasks, alebo po slovensky Úlohy Google, majú určite veľmi veľa alternatív. V technologickom svete majú firmy na výber desiatky, možno stovky aplikácií, ktoré pomáhajú organizovať pracovné úlohy zamestnancov. Niet divu, že Google si medzi nimi nenašiel tak populárne miesto. A to hlavne pokiaľ zohľadníme zastaraný dizajn webu.

Úlohy Google využívalo na webe naozaj len veľmi málo ľudí, vedenie sa rozhodlo vypnúť to
Úlohy Google využívalo na webe naozaj len veľmi málo ľudí, vedenie sa rozhodlo vypnúť to

Viniť za to možno predovšetkým to, ako Google vyvíja takéto aplikácie. V prípade Google Tasks a im podobným vedenie jednoducho vytvorí viac-menej dobrú aplikáciu, no nevenuje sa jej primárne, alebo na ňu nekladie dosť veľký dôraz na to, aby mala šancu poraziť konkurenciu. Potom majú oveľa jednoduchšiu šancu diela vývojárov, ktorí sa venujú len pár aplikáciám.

Zostáva už len bočná lišta

Pre prípad, že bude niekto chcieť organizovať svoje úlohy na počítači, bude tak musieť urobiť cez bočnú lištu na webe Gmailu. Iná možnosť po odstránení webovej verzie ani neostáva. Nakoniec to ale nie je taká veľká ujma, keďže zjavne takto fungovalo len minimum ľudí. Mimochodom, o správnom používaní lišty a aplikácie Google Tasks, ktorú si môžete stiahnuť cez náš widget môžete viacej čítať na tomto odkaze.

Verzia: 1.0.193513435.release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.193513435.release
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Vypnutie Google Plus je naplánované na 2. apríla
Náš tip
Google predstavuje vlastnú „to-do“ aplikáciu Úlohy Google
9.2.2019
Zdroj: 9to5Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Spixy

  nechapem zmysel tejto aplikacie ked existuje Google Keep…

  • Dano

   Je to (alebo môže to byť) integrované s kalendárom, to Keep nedokáže…

   • Milan Tóth

    Presne tak a nielen kalendárom, ale aj MS Outlookom

  • Dano

   Ešte by som povedal že Keep je primárne na poznámky a nie na úlohy. To že majú tie poznámky aj možnosť pripomienky to je len bonus. Ale je fakt že pre niekoho je to skoro jedno, veď vždy ide o nejaký text čo sa má zaznamenať. Úlohy v princípe ale nemôžu mať obrázky a iné prilohy, inak by nefungovala tá synchronizácia spolu s kalendárom ale to sú už iné veci…

 • Karol

  Nebolo by vhodnejšie rovno ukončiť celý Google?

  • Lazo

   Zmysel tvojho komentu?

+