MojAndroid

Spoločnosť Google si dala záležať na najnovšej verzii operačného systému pre smart hodinky a chce, aby si dali aj vývojári aplikácií. Portál 9to5Google informuje, že od 13. októbra budú musieť všetky aplikácie pre Wear OS 3 spĺňať nové podmienky.

Nové podmienky pre systém Wear OS 3 sa týkajú najmä notifikácií a snímok obrazovky v obchode Play

Nový manuál pre vývojárov začína pravidlami pre zobrazovanie upozornení. Tie okrem iného zahŕňajú používanie rýchlych odpovedí či použitie štýlu „MessagingStyle“ pre konverzácie. Ďalšia sekcia je zameraná na použitie správneho rozhrania, tak aby vyhovovalo štvorcovým aj okrúhlym hodinkám. Dôležitá je aj veľkosť a prehľadnosť textu, keďže sa jedná o malé zariadenia.

Ak sa jedná o aplikáciu, ktorá je dostupná len pre zariadenia so systémom Wear OS, musí byť schopná fungovať nezávisle od iných zariadení. To znamená, že napríklad prihlasovanie do aplikácie a overovanie musí prebiehať priamo na hodinkách, nie na mobile či počítači. Ak však ide o aplikáciu, ktorá je dostupná aj pre Android smartfóny, vývojár musí v obchode Play spomenúť, že jeho aplikácia má aj verziu pre systém Wear OS. Medzi snímkami obrazovky taktiež musí zahrnúť aspoň jednu snímku aplikácie priamo na Wear OS zariadení.

Nové pravidlá vstúpia do platnosti už budúci mesiac. Môže sa to zdať ako krátky čas na implementovanie toľkých zmien, Google však tvrdí, že mnoho vývojárov už väčšinu z týchto podmienok spĺňa. Pri migrácii na nový systém by teda nemali mať problém.

Náš tip
Google Asistenta čoskoro spustíte aj bez frázy “Hej Google”

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+