MojAndroid

Google Asistent sa už odjakživa na Android smartfónoch aktivuje hlasovým povelom “Hej Google”. S príchodom systému Android 12 by sa to podľa portálu AndroidCentral malo zmeniť a používateľ bude môcť využiť aj hlasové skratky.

Hlasové skratky by mali fungovať len pre najbežnejšie činnosti

Hlasoví asistenti už dávno nie sú len užitočnými nástrojmi pre bezdotykové ovládanie smartfónov. Výrobcovia ich integrovali do laptopov, automobilov, smart reproduktorov a ďalších inteligentných produktov v domácnosti (IoT). Najrozšírenejším je v súčasnosti bezpochyby hlasový asistent spoločnosti Google.

Napriek tomu, že je už Google Asistent lokalizovaný do viacerých svetových jazykov, pre jeho aktivovanie je potrebná rovnaká fráza “Hey, Google”. K nej má po vydaní Androidu 12 pribudnúť aj funkcia „rýchlych fráz“, ktorá umožní používateľom interakciu s Google Asistentom bez nutnosti kľúčového slova.

Podľa portálu bude táto funkcia fungovať iba pre najbežnejšie hlasové interakcie, ako je zrušenie zvonenia alebo časovača. Funkcia bola po prvýkrát odhalená v kóde systému pod názvom „guacamole“ v apríli tohto roku. V nastaveniach Google Asistenta sa zároveň pre niektorých používateľov zrazu objavila stránka Hlasových skratiek.

Google Asistent by mal v priebehu roka dostať možnosť vypnúť smartfón

Najnovšia aplikácia Google Asistenta okrem rýchlych fráz obsahuje aj reťazce súvisiace s funkciou dynamických skratiek, ktoré boli oznámené minulý mesiac. Tie vývojárom umožňujú poskytovať v rámci svojich aplikácií akcie špecifické pre daný kontext. Vďaka tomu by mal Asistent proaktívne navrhovať skratky na základe používania vašej aplikácie a kontextu.

Google Asistent – rýchle frázy | Foto: AndroidCentral.com

Nové návrhy sa zobrazia v spodnej časti používateľského rozhrania Asistenta, rovnako ako existujúce návrhy akcií. Akonáhle klepnete na priamy odkaz zobrazený medzi návrhmi, tak budete presmerovaní na príslušnú stránku v aplikácii. V priebehu roka by mala do Asistenta pribudnúť aj možnosť vypnúť smartfón, ktorá však bude obmedzená na zariadenia so systémom Android 12.

Náš tip
Test Samsung Galaxy Buds2: Dostupnejšia verzia modelu Buds Pro
3.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+