MojAndroid

Google počas konferencie Google I/O 2015 v San Franciscu predstavil okrem Androidu M, peňaženky Android Pay a aplikácie Google Photos aj tzv. vývojárske stránky pre Google Play. Vývojári mobilných aplikácií, ktorí publikujú svoje diela v obchode Google Play si budú môcť vytvoriť vlastnú sekciu v Google Play, kde budú môcť vyzdvihnúť všetky svoje aplikácie pre Android. Okrem toho budú mať vývojári možnosť A/B testovať zobrazenie aplikácií v obchode Play.

Ako už iste viete, v obchode Google Play je už dlhší čas možné zobraziť zoznam všetkých aplikácií kliknutím na meno autora, no predstavená novinka má ponúknuť vývojárom upozorniť na svoje najlepšie a najnovšie aplikácie, rovnako ako poskytnúť podrobnejšie informácie o spoločnosti resp. vývojárovi, ktorý stojí za ich tvorbou. Google tiež prisľúbil, že informácie o autorovi dostanú prominentnejšie miesto v Google Play pri prezeraní niektorej z aplikácií.

store-listing-experiments

Ešte zaujímavejšou správou pre vývojárov je možnosť A/B testovať zobrazenie aplikácií v Google Play. Budú si môcť nastaviť celkom 3 varianty zobrazenia a to v developerskej konzole Google Play. Stačí ak naplnia konzolu textom a grafikou, ako sú ikony alebo screenshoty a Google otestuje, ktoré z nich mali najväčší dosah na používateľov. Podľa informácií bol spustený súkromný pilot tejto funkcie, kde vývojár zaznamenal až 30 percentný nárast konverzii.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015

 

Zdroj: techcrunch

 

29.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+