MojAndroid

Konferencia Google I/O, ktorá sa koná v americkom meste San Francisco v Kalifornii, chŕli jednu novinku za druhou. Najnovšie správy hovoria o predstaví novej online peňaženky s názvom Android Pay, ktorá má nahradiť staršiu službu Google Wallet. Tá ostane aktívna len pre online platby cez počítač. Android Pay ponúka platenie za služby a tovar pomocou NFC, pričom podporuje až 70% aktuálne fungujúcich Android zariadení. Jedinou podmienkou na jeho používanie je Android 4.4 KitKat a novší. Google touto novinkou zbrojí proti Apple-u, ktorý sa bije do hrude, že Apple Pay je najrozšírenejšou mobilnou platobnou službou.

Náš tip
Google predstavil Android M s novými funkciami

Hoci bude Android Pay dostupný zatiaľ zrejme len v USA, ponúka novinky, ktoré by vás mohli zaujať. Tými sú napríklad podpora u veľkých obchodných reťazcov ako Nike či McDonald, ale aj možnosť použitia odtlačku prstu namiesto PIN kódu vašej karty. Ako motiváciu pre obchodníkov, aby používali nový systém Android Pay, uviedol Google špeciálny program odmien. Dôležitou je aj podpora od operátorov AT&T, Verizon a T-Mobile, ktorí budú nový platobný systém Android Pay predinštalovávať do všetkých mobilov a tabletov, ktoré vyhovujú vyššie spomenutým podmienkam. Android Pay API bude dostupné oddnes pre developerov a jeho podporu prisľúbila aj spoločnosť PayPal. Sme zvedaví, kedy sa Android Pay dostane aj na Slovensko.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Zdroj: TechCrunch

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+