MojAndroid

Moderné smartfóny sú vo väčšine prípadoch schopné určiť polohu s postačujúcou presnosťou. Stále však existujú situácie, kedy by zameranie na meter presne nebolo na škodu. Vlajkové zariadenia už čoskoro takúto možnosť ponúknu. Podľa informácií portálu PR Newswire sa spoločnosti Trimble a Qualcomm chystajú presnosť určovania polohy na vybraných modeloch posunúť na nový level.

Technológia zabezpečí až päťnásobne presnejšie zameranie

Vlajkové čipsety Snapdragon 8 Gen 1 a Snapdragon 888 budú po novom podporovať technológiu Trimble RTX, ktorá zabezpečuje päťnásobne väčšiu presnosť ako doteraz bežne používané technológie. Vďaka tejto novinke budú smartfóny schopné určiť vašu polohu s presnosťou na jeden meter, čo zlepší napríklad používanie navigácie pri šoférovaní.

Sygic
Sygic | Zdroj: Miroslav Shcwamberg

Očakáva sa, že technológiu Trimble RTX na smartfónoch s vyššie uvedenými čipsetmi uvidíme v praxi v druhom štvrťroku 2022.

„Určovanie polohy s presnosťou na meter alebo menej, je nevyhnutnou súčasťou prémiových Android telefónov najnovšej generácie. Spotrebiteľom poskytuje lepšie mapovanie, presnejšiu navigáciu a nové zaujímavé služby,“ uviedol Francesco Grilli, viceprezident produktového manažmentu spoločnosti Qualcomm.

Spolupráca výrobcov neskôr povedie aj k aplikovaní technológie v automobilovom priemysle. Tam poslúži nie len na zlepšenie zameriavania polohy vozidiel, ale aj na podporu vývoja autonómneho riadenia a pokročilých asistenčných systémov.

Náš tip
Exynos vs Snapdragon. Ktorý čipset je lepší v Galaxy S22?

23.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+