MojAndroid

Ak ste si zakúpili externý USB adaptér ÅSKSTORM 40 W, odporúčame prestať ho používať. Napájací kábel sa môže poškodiť ohýbaním a spôsobiť potenciálny úraz. Dokonca aj veľké obchodné reťazce, ako napríklad IKEA, nie sú imúnne voči problémom s nebezpečnými výrobkami, a preto ho stiahli z trhu. Na svojej internetovej stránke informuje SOI o nebezpečnom produkte a vyžaduje jeho stiahnutie.

Poškodený kábel ÅSKSTORM 40 W

ÅSKSTORM 40 W je USB adaptér v tmavosivej farbe, ktorý môže ohroziť zdravie používateľov. IKEA dôrazne odporúča svojim zákazníkom, aby s jeho používaním prestali. Spoločnosť zabezpečuje vrátenie plnej sumy peňazí zákazníkom, ktorí o to požiadajú, a to bez potreby predložiť doklad o nákupe.

USB nabíjačka - ÅSKSTORM 40 W
USB nabíjačka – ÅSKSTORM 40 W | Zdroj: SOI

Príčinou stiahnutia výrobku z trhu je možnosť poškodenia alebo zlomenia napájacieho kábla v dôsledku opakovaného zviňovania okolo adaptéra alebo častého ohýbania. Takýto poškodený kábel môže spôsobiť popáleniny a elektrický šok.

IKEA identifikuje nebezpečný USB adaptér ÅSKSTORM 40 W podľa modelového čísla ICPSW5-40-1, ktoré je umiestnené na zadnej strane adaptéra.

Slovenská Obchodná Inšpekcia na svojom webe často informuje o produktoch, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. Väčšinou sa jedná o produkty, ktoré stoja málo peňazí a prichádzajú k nám s rôznych trhov.

Neznáme čínske produkty

Najčastejšie ide o čínske produkty, ktoré je veľmi ťažké vystopovať odkiaľ sa na náš trh dostali. Každodenne v tomto zozname pribúdajú ďalšie a ďalšie produkty, no pre bežného používateľa nie je úplne jednoduché si toto ustriehnuť.

Ak teda máte doma nejaký produkt, o ktorého bezpečnosti pochybujete, určite odporúčame vyhľadať si ho v zozname zdraviu ohrozujúcich produktov SOI.

Náš tip
Xiaomi predstavilo pomôcku na masáž očí. Môžete s ňou aj zaspať

15.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+