MojAndroid

Najznámejší svetový predajca nábytku, švédska spoločnosť IKEA, sa rozhodla vydať vlastný bluetooth reproduktor. Podľa portálu Neowin je lacný, má dlhú výdrž batérie a dokonca aj vodeodolnosť. Jeho meno je Vappeby.

Bluetooth reproduktor od spoločnosti IKEA e ako stvorený na cesty a dovolenky

Reproduktor Vappeby nevyzerá nijak luxusne, ale skôr ako plastová hračka. Jeho hmotnosť je 170 gramov a bude k dispozícii v troch farbách – čiernej, červenej a žltej. Má pomerne kompaktné rozmery 5 x 7,5 centimetrov, takže je vhodný aj cesty a dovolenky. Vďaka šnúrke ho môžete aj zavesiť, čo sa hodí napríklad v sprche .Reproduktor má totiž certifikáciu odolnosti IP67.

Tá zaručuje vodeodolnosť pri ponorení do vody po dobu až 30 minút a tiež odolnosť proti prachu. Samozrejme sú to hodnoty, ktoré boli namerané v laboratórnych podmienkach, ale namočenie v sprche by mal reproduktor bez problémov prežiť. Negatívom je, že ide o mono reproduktor. Pokiaľ si budete chcieť užiť stereo počúvanie, tak je možné spárovať navzájom dvojicu reproduktorov Vappeby.

Bluetooth reproduktor by mal podľa výrobcu vydržať prehrávať hudbu až 80 hodín na jedno nabitie, pokiaľ nebude prekročená hlasitosť na viac ako 50 %. Pri vyššej hlasitosti sa výdrž samozrejme zníži. Nabíjanie potom prebieha cez USB-C kábel, ktorý však nie je súčasťou. Ospravedlňuje to však nízka cena reproduktora – 15 dolárov/ 15 eur. Momentálne je dostupný vo vybraných regiónoch. Celosvetovo dostupný by mal byť v priebehu apríla.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S23 dostáva zaujímavé príslušenstvo pre fotografovanie
19.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+