MojAndroid

Obľúbený telekomunikačný operátor UPC zvyšuje ceny. Cenová úprava je platná k 1.3.2022 a dotkne sa 15 000 zákazníkov internetu. Ceny ostatných služieb operátora zostávajú nezmenené. Na tému upozornil portál živé.aktuality.sk.

15 tisíc zákazníkov sa môže na prvý pohľad zdať ako pomerne vysoké číslo, no ide len o približne 10 percent zo všetkých zákazníkov využívajúcich internet. Zákazníci, ktorých sa zmena týka, dostávajú v týchto dňoch list alebo e-mail s informáciou o zvýšení ceny. Ak takýto e-mail prišiel aj vám, nezabudnite nám o tom dať vedieť.

Cena za UPC internet sa zvýši o 1-2 eurá

Zvýšenie ceny závisí od toho akú konkrétnu kampaň zákazníci doteraz vyžívali. Pre väčšinu bude upravená v rozmedzí od 1 do 2 eur. V niektorých prípadoch to však môže byť o niečo menej, prípadne viac. Operátor nás informoval o tom, že ceny za TV či telefónne služby zostávajú nezmenené. Rovnako sa nemení ani cena za prenajímané zariadenia.

Zdroj: Pexels.com

Hlavným dôvodom zvyšovania cien je rastúca miera inflácie, ktorá je samozrejme spojená aj s rastúcimi nákladmi na prevádzku operátora. Zvyšujú sa ceny energií a celkovo aj služieb či tovarov. UPC musí nejako tieto zvýšené výdavky pokryť, zvýšenie cien je jednou z možností.

Pre redakciu MôjAndroid.sk sa vyjadril hovorca UPC, Jaroslav Kolár, nasledovne:

“Uvedomujeme si, že internetové pripojenie má v súčasnosti kľúčový význam, aby sme mohli pohodlne pracovať z domova, byť pripravení na online  vyučovanie, či byť v kontakte s blízkymi alebo sa zabávať online. Aby sme mohli naďalej poskytovať kvalitné služby aj napriek rastúcej inflácii a rastu všetkých vstupných nákladov, dochádza aj u nás od 1.3.2022 pre časť zákazníkov k zmene našich cien. Plošnú úpravu cien v súčasnosti neplánujeme, nemôžeme však vylúčiť, že v priebehu roka príde ku korekcii cien za poskytované služby (aj TV služby) vzhľadom na rapídne zvyšovanie všetkých vstupných nákladov formujúcich a ovplyvňujúcich konečnu cenu služieb a produktov (najmä skokový rasť platieb za TV obsah, v prípade niektorých vysielateľov až o niekoľko desiatok centov).”

Plošné zvyšovanie cien síce operátor neplánuje, no vo vyjadrení sa uvádza, že v priebehu tohto roka môže dôjsť k ďalšej úprave cien za poskytované služby, nielen internet.

Ceny zvyšujú aj ostatní operátori

UPC nie je jediným operátorom, ktorý zvyšuje ceny. Už začiatkom roka sa vyjadril aj mobilný operátor O2, ktorý znížil výšku digitálneho bonusu z 2 € na 1 €. Pre zákazníkov, ktorí digitálny bonus doteraz nevyužívali, sa ceny nemenia. Aj O2 zvyšovanie cien zdôvodnilo zvýšenými nákladmi.

„Zákazníci O2 si od leta 2020 mohli znižovať výšku svojich faktúr o 2 eurá bez ohľadu na to, v akej cenovej hladine svoje služby využívali. K takémuto zníženiu faktúr slúži Digitálny bonus, ktorý zákazníkov motivoval k digitálnemu správaniu. Sme nesmierne radi, že sme aj takouto formou odmeny posilnili vnímanie výhod ekologického správania u našich zákazníkov a tiež poukázali na výhody digitálnej doby, v ktorej už nie sme nútení vytvárať z našich domovov sklady cenníkov, či účtovných dokladov. Týmto krokom sme tiež ako firma ušetrili množstvo papiera, ktoré sme si so zákazníkmi pravidelne vymieňali. Zároveň si však uvedomujeme, že výhody digitálnosti spojené s ušetrením jednej zložky nákladov nemôžu plne nahradiť rast cien tovarov a služieb na Slovensku, ktorého sme za posledné roky svedkami. Ten sa odráža napríklad aj v dramatickom náraste cien energií, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie mobilných sietí a tvoria významnú časť nákladov operátora. Na to, aby sme mohli nielen zachovať kvalitu poskytovaných služieb, ale aj ich ďalší kvalitatívny vývoj, museli sme výšku Digitálneho bonusu znížiť. Tou dobrou správou je, že zákazníkov budeme aj naďalej motivovať k digitálnemu a ekologickému správaniu a Digitálny bonus  sme sa rozhodli aj naďalej zachovať.“

Igor Tóth, generálny riaditeľ O2

Očakávame, že tu to neskončí

Náš tip
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma
31.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+